fbpx

Naujoji kultūros paveldo specialistė: „Man viskas labai įdomu“

Dalintis:

Tauragės kultūros centro Kultūros paveldo tarnyba jau rengiasi kitų metų renginiams – Tarptautinei holokausto aukų atminimo, Paminklų apsaugos dienoms ir net planuoja Kultūros paveldo dienas kitų metų rudenį. Prieš metus ši tarnyba neteko ilgus metus krašto istorijai pasišventusio darbuotojo – kraštotyrininko Edmundo Mažrimo. Šiandien tarnyboje jau pluša nauja specialistė Svetlana Jašinskienė.

Tauragės kultūros centro Kultūros paveldo tarnybos vyriausiosios specialistės pareigas nuo spalio pabaigos einanti pagėgiškė Svetlana Jašinskienė sako, kad jau spėjo įsisukti į naujos srities darbus. Šiuo metu su kolege, kita tarnybos specialiste Aida Ašmonaite jiedvi rengia projektus kitiems metams, nes visus darbus ir lėšas reikia suplanuoti iš anksto.

S.Jašinskienei šios pareigos – nauja sritis, tačiau „Tauragės kurjeriui“ ji tvirtino, kad jau spėjo užmegzti ryšius su Kultūros paveldo departamento Tauragės teritorinio skyriaus specialistais, kurie negaili patarimų. Kartu su jais važiuoja apžiūrėti paveldo objektų, kuriuos tarnyba prižiūri.

Prieš pradėdama dirbti Tauragės kultūros paveldo tarnyboje S.Jašinskienė apie metus buvo be darbo. Sako pusmetį po to, kai paliko Pagėgių kultūros centro vedėjos pareigas, darbo neieškojo, tačiau vėliau jau norėjosi veiklos, tad darbo paieška internete tapo kasrytiniu užsiėmimu. S.Jašinskienė atviravo darbo ieškojusi įvairiose srityse, net teismo archyve. Dalyvavo Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus vedėjos konkurse, kur iš septynių kandidačių liko antra ir labai gailėjosi šio konkurso nelaimėjusi. Tauragės kultūros paveldo tarnybos specialisto atrankoje dalyvavo trys kandidatės.

S.Jašinskienė Kultūros mokykloje yra įgijusi saviveiklinio teatro režisierės specialybę, taip pat yra ikimokyklinio ugdymo pedagogė. Turi gidės kvalifikaciją.

– Nežinau, kodėl, bet kai ieškojau darbo, mano pažįstami manė, kad man vėl reikia aršaus kultūrinio darbo, tačiau aš jau norėjau ramaus, tylaus darbo, kur galėčiau susikaupti. Darbas Kultūros centre buvo labiau spontaniškas, kai reikia sukurti gražų reginį čia ir dabar, į prasmę neturėjom per daug laiko gilintis. Kultūros paveldo srityje jau reikia gilintis, studijuoti, susikaupti. Prieš dalyvaudama Kultūros paveldo tarnybos vyriausiojo specialisto konkurse daug ir atsakingai ruošiausi. Bet neslėpsiu, bijojau tos vietos. Vis dėlto turiu sukaupusi patirties ir pažįstu daug aktyvių žmonių. 7–8 kartus su tauragiškiais dalyvavau tarptautinėse turizmo, sporto ir laisvalaikio parodose „Adventur“, „Vivatur“. Be to, dirbant Pagėgių kultūros centre, kur nepakako specialistų, teko padirbėti ir vietoj muziejininkų, ir vietoj turizmo specialistų, – kalbėjo S.Jašinskienė.

Tauragės kultūros paveldo tarnybos vyriausioji specialistė atviravo, kad jai dar reikia stipriai padirbėti studijuojant architektūros, istorijos, archeologijos sritis. Be to, ji pripažino, kad nelengva ateiti į tokio žmogaus, kaip Edmundas Mažrimas, darbo vietą.

– Kaip įlipti į tokio žmogaus pėdas, kaip neatsilikti, nenuvilti kitų? – svarstė S.Jašinskienė. – Istorikas, kraštotyrininkas, leidinių apie Tauragę autorius Edmundas Mažrimas 40 metų dirbo Kultūros paveldo tarnyboje. Jo sukaupti darbai neįkainojami. Turime pasinaudoti jo sukauptais archyvais, toliau stebėti ir aprašyti įvykius. Pagrindas yra ir svarbiausia, kad man viskas labai įdomu, – tvirtino S.Jašinskienė.

Tauragės kultūros paveldo tarnyba atlieka savivaldybei priskirtas nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos funkcijas, vienos jų: rūpintis kilnojamųjų kultūros vertybių išsaugojimu, kaupti kraštotyrinę medžiagą, ją sisteminti, saugoti ir teikti metodinę paramą kraštotyrininkams.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą