Šešių vaikų mama: didžiausia prabanga – laikas

Dalintis:

Garsusis tauragiškės Linos Strangienės ketvertukas rugsėjį švęs šeštąjį gimtadienį. Mergaitės ruošiasi lankyti priešmokyklinę klasę. Jau nebe mažytės, tačiau jų mama neslepia: atsikvėpti vis dar nėra kada, ji visur tekina. Lina dar turi paauglį sūnų, antrasis sūnus jau suaugęs ir kuria savo gyvenimą.

Užmigdyti nelengva

Lina Strangienė žiniasklaidos dėmesio yra patyrusi su kaupu, įvykis prieš penkerius su puse metų buvo ypatingas – moteris susilaukė ketvertuko: Milenos, Lėjos, Luknės ir Lukos. Kokiomis nuotaikomis ketvertuko mama gyvena šiandien?

– Geromis nuotaikomis. Su sveikatos problemų turinčia dukryte lankome reabilitacijos programą, ruošiamės į sanatoriją, – sakė Lina.

Linai gėlių Mamos dienos proga visada dovanoja sūnūs. Asmeninio albumo nuotrauka

Paklausta, kada ji, daugiavaikė mama, gali atsikvėpti, atsakė, kad tik naktį, nors dar tik keli mėnesiai, kai mergaitės pradėjo miegoti atskirai savo kambaryje. Tame pat kambaryje su mama miega tik mažyte vadinama Luka. Dėl sveikatos problemų šiai mergaitei reikia daugiausiai mamos pagalbos.

– Kai dukros miegodavo kartu su manimi vienoje lovoje, prieš eidama į darbą pabudindavau sūnų, kad prižiūrėtų sesutes. Jis vis stebėdavosi, kaip aš telpu šalia jų keturių. Dabar nors dukros ir užmiega savo kambaryje, prabudusi vieną ar kitą vis tiek randu šalia, – juokiasi pašnekovė.

Anot Linos, dukrelės anksti neužmiega. Kuri nors viena būdama gal ir užmigtų laiku, bet kai sueina būrys, dūksta, juokiasi. Tenka daug kartų raminti, kol mergaitės užmiega.

Kasdien eiti į darbą – Lina dirba Vilkyškių pieninėje laborante – ir būti tokio būrio vaikų mama nelengva. Moteris sako, kad į kirpyklą randa laiko nueiti, tačiau daugiausiai savo laiko skiria vaikams – juk ji pirmiausia yra mama.

– Laikas man yra prabanga. Visur bėgte, visur uždususi, – prisipažįsta Lina.

Važiuos į sanatoriją

45-ąjį gimtadienį birželį minėsianti moteris trykšta energija ir pozityvumu. Ji sako neleidžianti sau liūdėti ir dėl ko nors gailėtis. Moteris atvirauja, jog kartais žmonės negali patikėti, kad ji turi tiek vaikų: „Turi šešis vaikus? Ir taip atrodai!“

Linos ketvertukas – Milena, Lėja, Luknė ir Luka su dvimete Linos krikštadukra Adrijana. Asmeninio albumo nuotrauka

– Kad ir kas nutinka, reikia būti stipriems, galvoti ne apie tai, kaip sunku, o kaip išsisukti iš negeros padėties, – mano pašnekovė.

Paklausta, kas jai, daugiavaikei mamai, sunkiausia, Lina atsako:

– Sunkiausia, kai serga vaikai. Visada sakau, bus sveikatos, bus visko.

Trijų kambarių butas, kuriame šeima gyvena, visuomet pilnas vaikų judesio ir klegesio. Namuose ramu ir tuščia tik mergaitėms išėjus į darželį. Pernai, per pirmąjį karantiną, į darželį mergaitės nėjo, nes ikimokyklinio ugdymo įstaigos buvo uždarytos, tad Lina su vaikais buvo namuose, nėjo į darbą.

Ketvertuko mama pasakojo, kad dukros mielai eina į darželį. Keliasi 6.30 val., 7.20 val. atvažiuoja mokyklinis autobusas jų paimti. Ne visuomet dukras į darželį išleidžia ir pasitinka mama, nes kartais darbe užtrunka iki aštuonių vakaro. Dirba slenkančiu grafiku. Mamai padeda sūnus Lukas arba vyresniojo sūnaus Dovydo draugė Jolita. Lina džiaugiasi, kad Jolita ją kur reikia išleidžia. Labiausiai Lina džiaugiasi, kad Jolita išleis ją į sanatoriją su Luka – pabus su kitomis jos dukromis. Jau dvejus metus Luka nebuvo sanatorijoje, nes Lina neturėjo, kas galėtų jas išleisti.

Apie atostogas nesvajoja

Paklausta, ar pasvajoja apie atostogas, kai galėtų kur nors išvykti pailsėti, Lina tik nusijuokia:

– Oi, ne, nejuokaukit. Su visais vaikais finansiškai būtų sunku. O be vaikų nė negalvoju. Kai mergaitės paaugs, tada. Ir tai kažin, – svarsto Lina.

Lina Strangienė su dukromis. Asmeninio albumo nuotrauka

Pašnekovė tvirtina, kad vaikai jai teikia daug džiaugsmo, nors juos auginti nelengva.

– Žiūriu į vaikus ir visada džiaugiuosi, kad juos turiu, – sako garsiojo ketvertuko mama.

Moteris didžiuojasi, kad jos sūnūs su ja visada elgiasi pagarbiai.

– Jaučiu ir pagarbą, ir meilę, ir šilumą, – kalbėjo daugiavaikė mama.

Penkiametės jau moka pačios apsirengti ir tai šiuo metu didžiausia pagalba mamai. Kur nors ruošiantis belieka dukras sušukuoti, nes plaukučiai ilgi, pačios dar nemoka.

Lina sako, kad kasmet Motinos dieną sūnūs jai padovanoja gėlių, o šiemet prieš šią šventę turės šeimos fotosesiją. Sekmadienį šventiškai su šeima papietaus, paskanaus specialiai Motinos dienai užsakyto torto.

Kitoms mamoms pašnekovė linki ištvermės ir sveikatos. Ir gerų vaikų. Sako, kad daugiau nieko ir nereikia.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Kiek žinau,turit sugyventinį,ar jis jums nepadeda?Kasa šulinius,gerai uždirba.?

Palikite komentarą