Bebalsių šunų byla: aiškėja kaltinamosios versija

Dalintis:

Antradienį Tauragės apylinkės teismas tęsė Jurgai S. iškeltos baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Tauragiškė kaltinama žiauriu elgesiu su gyvūnais. Apklausti keturi liudininkai – du jų prisistatė kaip kaltinamosios draugai.

Tauragiškei Jurgai S. pareikšti kaltinimai dėl žiauraus elgesio su gyvūnais po to, kai 2021-ųjų vasario mėnesį jos bute Tauragėje, Dainavos gatvėje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai aptiko 27 šunis. Tęsiant patikrinimą ir veterinarijos gydytojams atlikus gyvūnų apžiūrą, nustatyta, kad daliai šunų pažeistos balso stygos. Šie gyvūnai nebegali loti.

Pirmojo teismo posėdžio metu kaltinamoji Jurga S. neigė kaltinimus ir prašė teismo leisti jai duoti parodymus po visų liudytojų apklausų. Teismas tenkino moters prašymą, tačiau du liudytojai į bylos nagrinėjimą neatvyko. Buvo nuspręsta skelbti pertrauką ir į kitą posėdį šiuos liudytojus pakviesti.

Antradienį vykusiame teismo posėdyje liudijo šunis laikantys V.G. ir V.N. Teismo apklausiama V.N. pasakojo esanti šuniukų kirpėja, šiuo metu turinti du augintinius. Nuotoliniu būdu kalbėjusi liudytoja kaltinamosios Jurgos S. nepažino, tvirtino jai šuniuko niekada nepardavusi, nors patikrinimo metu tarp Jurgos S. turėtų dokumentų buvo šuniuko skiepų pasas, kuriame pažymėta ankstesnė savininkė – V.N.

– Gal aš kam pardaviau šuniuką, tas perpardavė Jurgai? Jai tikrai nepardaviau šuniuko. Veisiu seniai, bet jos nesu mačiusi, – teismui kalbėjo liudytoja.

Į salę liudyti pakviestas V.G. Jis taip pat nepažino kaltinamosios. Vyras tvirtino, kad turėjo du Jorkšyro terjerų veislės mišrūnus, kurių šiuo metu jau nebeturi. Kai šie atsivesdavo šuniukų, ieškodavo jiems gerų namų. Kaip vienas jo šuniukų atsirado kaltinamosios bute, V.G. sakė nežinantis.

Galiausiai Jurgos S. advokatas teismo paprašė apklausai pakviesti dar du liudytojus. Paaiškėjo, kad tai kaltinamosios draugai. Tiek D.B., tiek A.D. teismui tvirtino su Jurga S. bendraudami dar 2020 metais sužinoję, kad ji ruošiasi išvykti pas draugą į Ispaniją. Jau esą net lagaminus buvo susikrovusi. Šuniukus moteris neva pardavusi.

– Tačiau prasidėjo karantinas, ji nebegalėjo išvykti, ašarų pakalnė, bet šuniukus atgavo. Lyg su sutartimi pardavė, kad gali persigalvoti. Tai lyg dar palūkanų sumokėjo už tai… – teismui kalbėjo D.B.

A.D. teismui pasakojo padėjęs Jurgai S. su remontais, kad meistrai moters neapgautų. Vyras pasakojo matęs bute šuniukus, kurių vėliau neliko. Iš kaltinamosios jis neva sužinojęs, kad planuodama išvykti į užsienį šuniukus moteris pardavė.

– Siūlė man prižiūrėti šuniukus, bet aš neturiu kaip jų prižiūrėti. Buvau pas ją bute vienu metu ir tikrai tuomet tų šunų nebuvo. Po kurio laiko Jurga sakė, kad ryšys su tuo draugu nutrūko. Vėliau ji susigrąžino šunis. Nežinau, kaip ji juos atgavo. Sakė, grąžino pinigus ir dar kažkiek davė, apie 2 tūkstančius, – teismui pasakojo A.D.

Po liudytojų apklausos teismas pagarsino rašytinius įrodymus, po jų kaltinamosios advokatas pateikė dar vieną prašymą. Jis prašė leisti kaltinamajai parodymus duoti kitame posėdyje, mat reikia laiko pasiruošti baigiamajai kalbai.

Prašymą teismas tenkino ir informavo, kad į posėdį savo iniciatyva kvies dar du liudytojus – I.R. ir K.S.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas vasario 27-ąją.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą