Bendruomenių iniciatyvoms – 120 tūkstančių eurų

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė paskirstė 120 tūkstančių eurų, skirtus bendruomenių iniciatyvoms įgyvendinti. Toks projektas Tauragėje įgyvendinamas nuo 2021 metų.

Kiekvienam Tauragės rajono gyventojui kasmet savivaldybė skiria 3 eurus. Tie pinigai atitenka seniūnaitijoms arba bendruomenėms ir už juos įgyvendinamos gyventojų iniciatyvos: perkami daiktai, remontuojami pastatai, perkamas ir statomas viešųjų erdvių inventorius. Už projektų įgyvendinimą ir apskaitą atsakingos seniūnijos.

Tvarkys pastatus, rūpinsis neįgaliaisiais

Gaurės seniūnijos seniūnas Vidmantas Skirius informavo, kad visoms seniūnijos bendruomenėms paskirstė po 1240 eurų.

– Gaurės bendruomenė už gautus pinigus nori pastatyti pavėsinę prie tvenkinio, Eičiai nori užbaigti scenos apkalimą ir nupirkti ąžuolo medienos drožybai, Baltrušaičiai – prie paplūdimio suolelių, Stragutei nupirksime trinkeles ir bortelius. Kiek už skirtą sumą išeis, tiek ir nupirksime. Kunigiškiai nori susiremontuoti tualetą, bet sunku bus į tą skirtą sumą tilpti. Seniūnija turi skelbti konkursus darbams atlikti, – sakė V.Skirius.

Lauksargių seniūnija gavo 3300 eurų, kuriuos, seniūno Mindaugo Giačo teigimu, šiemet panaudos viena seniūnaitija.

– Tai ne tik bendruomenių, bet ir seniūnaitijų pinigai, visų gyventojų pinigai. Per šiųmetę sueigą nusprendėme, kad visus pinigus atiduosime Šakių seniūnaitijai. Jie įsirengs vaikų žaidimų aikštelę, – kam panaudos pinigus, paaiškino M.Giačas.

Mažonų seniūnijos seniūnas Egidijus Jurgilas informavo, kad seniūnijai skirti 8600 eurų. Juos proporcingai pasidalijo šešios bendruomenės pagal gyventojų skaičių.

– Visos bendruomenės nusprendė tvarkytis pastatus. Norkaičių bendruomenė už gautas lėšas susitvarkys nuovažą neįgaliesiems į bendruomenės patalpas. Vaitimėnų bendruomenė – lietaus sistemą, Šakviečio bendruomenė remontuos ūkinio pastato stogą, Lomių bendruomenė – laiptus ir n nuovažą neįgaliesiems, Pagramančio bendruomenė nusprendė tvarkyti užimtumo ir laisvalaikio centro sporto salę. Reikia patvarkyti salės lubas. Pernai savivaldybė skyrė pinigų stogo remontui, seniūnija sutvarkė pastato išorę, bendruomenė – aplinką. Sungailiškių bendruomenė nusprendė pakeisti bendruomenės salės supuvusius medinius langus naujais. Iniciatyvos gražios, ateityje nereikalaus išlaidų, pagerės pastatų estetinė būklė, – vardijo seniūnas.

Žygaičių seniūnijai skirti 6400 Eur išdalyti dešimčiai seniūnaitijų.

– Pinigus paskirstėme viešųjų erdvių sutvarkymui, kalėdinėms dekoracijoms pirkti, Vizbarų bendruomenė trinkelėmis klos automobilių stovėjimo aikštelę, – sakė seniūnė Lina Baziliauskienė.

Atnaujins dekoracijas

Batakių seniūnė Kristina Kiršė pasidžiaugė, kad skirtus pinigus bendruomenės panaudos ilgalaikiams projektams – Batakiuose bus perkamos kalėdinės dekoracijos, o Eidintų bendruomenė „Santakai“ remontuos bendruomenės namų pastatą.

– Kalėdinės dekoracijos bus rimtos, už 1850 eurų, jos bus kabinamos ant elektros stulpų. Eidintų gyvenvietės bendruomenė turi bendruomenės patalpas. Pastatas apšiltintas, nutinkuotas, bet nenudažytas, tai už gautus pinigus savo jėgomis nudažys, o mes pirksime tik gruntą ir dažus fasadui už 1850 eurų, – sakė K.Kiršė.

Skaudvilės seniūnas Gediminas Dinapas pasidžiaugė, kad bendruomenės pinigus naudoja atsakingai.

– Gavome lygiai 10 tūkstančių eurų, kuriuos paskirstėm keturioms bendruomenėms. Bendruomenei „Skaudvilės kraštas“ skirta 4500 Eur, kuriuos planuojama išleisti eglutės šventinėms dekoracijoms ir girliandoms. Jau ne pirmus metus girdėjome, kad eglutę puošiame senais žaisliukais, todėl šiemet bus perkami nauji. Pilsūdų seniūnaitija sugalvojo už 1000 eurų pastatyti keletą suoliukų prie vaikų žaidimų aikštelės, Adakavo bendruomenė nori pontoninio liepto tvenkinyje. Lieptą jie pasistatys savo jėgomis, o jam pirkti numatyti 2750 eurų. Trepų kaimo bendruomenė nusprendė paremontuoti bendruomenės pastato laiptus už 1750 eurų, – informavo seniūnas.

Atnaujins ženklą ir apšvies gatvę

Tauragės seniūnijos gyventojų iniciatyvoms įgyvendinti skirta 14 800 eurų. Daugiausia – 4500 Eur atiteko Taurų bendruomenei „Taurų žiburys“, kurie pirks naujus įrenginius vaikų žaidimų aikštelei. Dauglaukio bendruomenė už 2200 Eur atnaujins betoninį kaimo ženklą. Mažiausiai – 450 Eur teko Juodpetrių sodininkų bendrijai „Atžalynas“. Už gautus pinigus bus nupirktas stalo ir suolų komplektas.

Didžiausia gyventojų skaičiumi Tauragės miesto seniūnija už 68 tūkstančius eurų atnaujins aštuonių bendruomenių infrastruktūrą. Pasak seniūno Žilvino Majaus, dėl bendruomenių siūlomų iniciatyvų vyko net keli susirinkimai ir patvirtintos visų gyventojų poreikius atitinkančios idėjos.

– Kai kuriose bendruomenėse įgyvendinami tęstiniai projektai. Džiaugiuosi, kad pavyko rasti bendrą sutarimą. Jovarų bendruomenė pirks baldus pavėsinei, įrengsime grilinimo zoną prie naujojo tako, Senamiesčio bendruomenė toliau tvarkys parką. Naujakurių bendruomenėje apšviesime vieną gatvelę, Tarailių bendruomenė nori naujo takelio ir naujų tribūnų prie Jūros upės, kurioje bus galima prisėsti ir pasižiūrėti į Jūrą, – bendruomenių iniciatyvas pristatė seniūnas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą