Jurbarkiškės sumušimo bylos nagrinėjimas tęsiamas apygardos teisme

Dalintis:

Po to, kai Tauragės apylinkės teisme nepilnametės jurbarkiškės sumušimo ir išprievartavimo bei pasikėsinimo išžaginti byla išnagrinėta, nuosprendis buvo apskųstas. Šiandien Klaipėdos apygardos teisme nagrinėtas apeliacinis skundas.

Panašu, kad šios bylos baigties greitu laiku visuomenė nesulauks. Šiandien Klaipėdos apygardos teisme apeliaciją atvertusi teisėjų kolegija nusprendė, kad praėjusių metų gegužės 26-ąją žiauriai nepilnametę sumušęs M.I. turės dar kartą stoti prieš teismą ir teikti parodymus. Apeliacija turėjo būti pradėta nagrinėti dar gegužės 21-ąją, tačiau paskutinę minutę teismui pateikta informacija, kad dėl žiauraus nusikaltimo Tauragės teismo nuteistas jaunuolis serga ir neatvyks.

Šiandien naujienų portalas 15min.lt rašo, kad šįkart vaikinas pasirodė lydimas tėvo. Tiesa, šios bylos visi nagrinėjimai, saugant nepilnametės nukentėjusiosios interesus, nagrinėjami uždaruose posėdžiuose. Nuteistas jaunuolis jau pilnametis, tad posėdžiuose jo tėvams taip pat nėra leidžiama dalyvauti, tad ir šįkart tėvas į teismo salę nepateko.

Skelbiama, kad Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nutarė atnaujinti šioje byloje įrodymų tyrimą bei atlikti socialinį tyrimą. Šis esą padėtų atskleisti tokio nusikaltimo priežastis.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad vis dėl to apeliacinės instancijos teismas atsižvelgė bent iš dalies į mūsų argumentus. Mes vieninteliai prašėme atlikti įrodymų tyrimą. Gynyba ir prokuroras nemanė, kad tai reikalinga, bet vis tik teismas patikėjo mūsų argumentais, kad aplinkybės nėra aiškios. Teismas tirs. Papildomai leido apklausinėti patį kaltinamąjį. Ir, prokuroro jau minėta, užsakyta socialinio tyrimo išvada būtent apie kriminogeninę padėtį, dėl ko taip įvyko specialistai pasisakys. Tai tik patvirtina mūsų argumentus, kad pirmosios instancijos teismas nepadarė visko, ką turėjo padaryti, kad byla būtų išnagrinėta teisingai“, – teigė naujienų portalo 15min.lt cituojamas nukentėjusios mergaitės šeimai atstovaujantis advokatas Mindaugas Vasiliauskas po posėdžio.

Advokatas Mindaugas Vasiliauskas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Socialinio tyrimo išvadų teks palaukti – teigiama, kad jos greičiausiai bus pateiktos teismui tik rudenį. Tikimasi, kad šiuo tyrimu pavyks nustatyti, kodėl jaunuolis griebėsi smurto, kas galėjo tapti pavyzdžiu.

Primename, kad Tauragės apylinkės teismas jurbarkiškį M.I. pripažino kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti, seksualinio prievartavimo ir nesunkaus (anot ekspertų) sveikatos sutrikdymo. Jaunuoliui buvo skirta trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ją atidedant trejiems metams, per kuriuos jaunuolis įpareigotas elgtis itin pavyzdingai. Jam skirtas ir įpareigojimas 12 mėnesių nevartoti alkoholinių gėrimų, nors nuosprendžio paskelbimo metu šis buvo vos sulaukęs pilnametystės. Taip pat vaikinas turės teismo sprendimu atlyginti nukentėjusiai merginai 5 tūkst. eurų, o jos tėčiui 2 tūkst. eurų neturtinės žalos, padengti bylinėjimosi išlaidas. Nuteistojo šeima dar iki teismo nuosprendžio buvo mergaitei atlyginusi 5 tūkst. eurų žalą ir padengė gydymosi išlaidas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą