Kalėjimų tarnyba atskleidė pirkinio kainą

Dalintis:

Lietuvos kalėjimų tarnyba atskleidė, kiek valstybė sumokėjo už pusiaukelės namams įsigytą pastatą Tauragėje. Sovietiniais laikais miškų ūkiui priklausęs statinys atsiėjo 750 tūkstančių eurų. Pastatą valstybei pardavusi Tauragės Pramonės gatvėje veikianti bendrovė „Tauragės agrotechnika“ jį renovavo, planavo kurti viešbutį, bet valstybės pasiūlymas buvo labai dosnus. Statinį pusiaukelės namams įrengti valstybė pirko neskelbusi konkurso. 

Sutarties neviešina

Prieš keletą savaičių netoliese kuriamų pusiaukelės namų Pramonės gatvėje gyvenantiems žmonėms Kalėjimų tarnybos atstovai pristatė įgyvendinamą projektą. Kuriamos įstaigos, kurioje netrukus bus apgyvendinti bausmę baigiantys atlikti Lietuvos įkalinimo įstaigose kalintys asmenys, kaimynai šia kaimynyste nesidžiaugia. Į susitikimą atvykę gyventojai ne tik žėrė tarnybos atstovams ir Tauragės rajono savivaldybės vadovams priekaištus, kad jų nuomonės niekas neklausė, bet ir teiravosi, kiek valstybė už šį nedidelį pastatą sumokėjo bendrovei „Tauragės agrotechnika“. Susitikimo metu į šį klausimą gyventojams neatsakė nei „Tauragės agrotechnikos“ direktorius Edmundas Abromas, nei Kalėjimų tarnybos atstovai.

„Tauragės kurjeris“ išsiuntė Lietuvos kalėjimų tarnybai klausimus, prašydamas įvardyti „Tauragės agrotechnikai“ sumokėtą sumą. Į šį klausimą Kalėjimų tarnyba atsakė ne iš karto.

„Tauragės kurjeris“. Kas nupirko pastatą Tauragėje, Pramonės g. 18, skirtą pusiaukelės namams įkurti?

Kalėjimų tarnyba. Pastatą nupirko ir jo savininku yra Lietuvos Respublika, patikėjimo teise pastatu naudojasi Lietuvos kalėjimų tarnyba.

TK. Už kokią sumą? Pinigai iš valstybės biudžeto ar Tauragės rajono savivaldybės?

KT. Turtas įsigytas įgyvendinant Lietuvos Respublikos ir 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“.

TK. Kas pasirašė sutartį?

KT. Pirkimo pardavimo sutartį pasirašė tam įgaliotas asmuo, Lietuvos kalėjimų tarnybos patarėjas Česlovas Jocius.

TK. Kodėl pirkimo sutartis neviešinama Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje?

KT. Pirkimo sutartis įregistruota notaro ir pateikta VĮ Registrų centrui teisės aktų nustatyta tvarka. Centrinėje Viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje ji nėra viešinama.

TK. Ar kur nors ji viešinama?

KT. Ne.

TK. Ar privaloma buvo šiuo atveju, perkant namą pusiaukelės namams, skelbti viešųjų pirkimų konkursą?

KT. Pirkimas buvo vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. birželio 25 d. nutarimu Nr. 841 „Dėl žemės, pastatų ar kito nekilnojamojo turto pirkimų arba nuomos ar teisių į tokį turtą įsigijimų tvarkos aprašo pavirtinimo“ patvirtintu Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimų arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimų tvarkos aprašu; Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

Pusiaukelės namai. Reginos Genienės nuotrauka

Keičia nuteistųjų integravimo į visuomenę sistemą

Kadangi Kalėjimų tarnyba taip ir neatsakė, kiek „Tauragės agrotechnikai“ sumokėta už pastatą pusiaukelės namams, išsiuntėme pakartotinius klausimus: kodėl kaina neatskleidžiama ir kodėl ji laikoma konfidencialia? Kalėjimų tarnybos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus specialistė Irmina Frolova-Milašienė atsakė, kad ši informacija nėra konfidenciali ir šįkart nurodė bendrą sutarties su UAB „Tauragės agrotechnika“ kainą – 750 000 Eur.

Viešojoje erdvėje skelbiama, kad bendram Lietuvos ir Norvegijos vykdomam projektui pagal programą „Teisingumas ir vidaus reikalai“ Lietuvai buvo skirta daugiau nei 20,5 milijono eurų. Projektu siekiama pertvarkyti bausmių vykdymo sistemą Lietuvoje, iš esmės keičiant personalo rengimo, mokymo, kompetencijų ugdymo praktiką ir nuteistųjų resocializaciją. Pasak projekto vykdytojų, naujoji sistema užtikrins sėkmingą nuteistųjų integravimąsi į visuomenę tiek bausmės atlikimo metu, tiek po jos.

Projektas pradėtas vykdyti 2020 m. rugpjūtį, jis turėtų būti baigtas iki 2024 m. balandžio.

Pirminę kainą pasiūlė verslininkas

Bendrovės „Tauragės agrotechnika“ vadovas E.Abromas, „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kaip pavyko su valstybe susiderėti dėl tokios nemažos sumos – 750 tūkstančių eurų, patikino, kad į šią kainą įskaičiuotas ne tik pats pastatas, bet ir jo vadovaujamos įmonės atlikti jo remonto darbai. Verslininkas patikino, kad jis pats už šį nekilnojamąjį turtą paprašė būtent tokios sumos, o valstybė su tuo sutiko.

– Mes šitą pastatą pirkom. Ten yra buvusi miškų ūkio kontora. Mes iš valstybės paprašėm šitos kainos, nes mūsų ten daug įdėta yra. Kai valstybė pirko, dar ne viską buvom įrengę, paskui dar atlikom įvairių darbų. Mes šitame pastate planavom viešbutį, darėm kaip viešbutį, bet kai atėjo toks pasiūlymas, tada preliminariai kainą aptarėm, – „Tauragės kurjeriui“ atskleidė E.Abromas.

Pasak verslininko, Kalėjimų tarnyba užsakė įsigyjamame pastate atlikti papildomų darbų – suremontuoti rūsius, įrengti kabinetus, skalbimo patalpą, drabužių džiovyklas. Visi šie darbai įtraukti į bendrą pirkinio sumą.

Kol kas pusiaukelės namai tušti, jiems dar reikia nupirkti baldus, įrangą. Nuteistieji į įstaigą atvykti turėtų po kelių mėnesių.

Taip pat skaitykite:

Mitais apipintiems pusiaukelės namams ieškoma darbuotojų

Pusiaukelės namai įkurti be vietinių žmonių žinios

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą