Naikins paskutinius likusius sovietinius simbolius

Dalintis:

Įsigaliojo totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo draudimas bei nauja viešųjų objektų pripažinimo, pažeidžiančių šį draudimą, pašalinimo ar pakeitimo tvarka. Specialistai skaičiuoja, kiek dar sovietinės simbolikos liko Tauragės rajone ir artimiausiu metu planuoja ją pašalinti.

Pernai Seimo priimtas draudimas propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas atvėrė kelią sovietinių reliktų: paminklų, memorialinių objektų, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimų keitimui ir pašalinimui. Nuo gegužės 1-osios draudžiama bet kokia forma įamžinti ar atvaizduoti asmenis, simbolius, informaciją, propaguojančius totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

Tauragės rajono savivaldybė per 20 darbo dienų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui turi pateikti informaciją apie rajone esančius viešuosius objektus, galimai pažeidžiančius šį draudimą. Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas įsitikinęs, kad įstatymą rajone vykdyti keblumų nebus.

„Tauragėje sklandžiai pavyko sovietinių paminklų griovimas ir manau, kad toliau vykdysime naujojo įstatymo nuostatus“, – per patarėją Sonetą Blankaitę savo poziciją perdavė rajono vadovas.

Beveik metus savivaldybės paveldu besirūpinanti Danutė Naujokienė informavo, kad savivaldybės įstaigos jau renka duomenis apie sovietinius simbolius, esančius rajono gyvenvietėse, taip pat peržiūrimi gatvių pavadinimai.

– Yra tokių gatvių, kurių pavadinimus reikės keisti. Galime sulaukti gyventojų nepasitenkinimo, bet įstatymą reikia vykdyti. Eisime į tarybą ir teiksime siūlymą pervadinti gatves, – sakė D.Naujokienė.

Pasak specialistės, didžiausias klausimas iškilo dėl į paveldo sąrašus neįrašyto sovietinio paminklo senosiose miesto kapinėse. Jis, pasak D.Naujokienės, prieš 12 metų buvo atnaujintas Rusijos ambasados lėšomis, ir kokia paminklo ateitis, bus sprendžiama ne tik taryboje, bet ir specialioje Seimo sudarytoje tarpinstitucinėje komisijoje.

Taip pat skaitykite:

Sovietiniams kariams skirtas paminklas nugriautas

Demontuotas dar vienas sovietinis paminklas

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Klumpės on

    Bereikalo neužilgo reikės vėl atstatinėt rusai tokių dalykų nepalieka

Palikite komentarą