Populiarėja moliūgų savitarnos prekyba

Dalintis:

Atėjus spaliui daržuose gausiai prinoko moliūgai. Jų augintojai neslepia, kad sunku šį vaisių realizuoti. Tačiau pakelėse ne viena savitarnos krautuvėlė.

Šiemet dažnas ūkininkas sutiks, kad moliūgų užderėjo nemažai. Tačiau nepaisant to, turgavietėse kainos nekrenta – Tauragėje esančiame Centro turguje mažesnį moliūgą galima įsigyti už 2 eurus, o štai rimtas dičkis atsieis visus 5 eurus. Pardavėjai jų net nesveria – tenka orientuotis pagal dydį.

Tačiau moliūgų įsigyti galima ne tik turguje. Matyti pavieniai skelbimai socialiniuose tinkluose. O kai kurie ūkininkai šiuos vaisius tiesiog parduoda pakelėse. Prie Gaurės galima pastebėti didžiulę moliūgų stirtą, kur ši daržovė parduodama po 2 eurus. Nuo Skaudvilės pasukus link Bijotų, Vėluikių kaime taip pat matyti savitarnos prekystalis, ant kurio išrikiuoti oranžiniai gražuoliai taip pat atsieis eurą ar du.

Vėluikiuose pravažiuojant galima nusipirkti moliūgų. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragėje irgi esama vietos, kur galima tiesiog važiuojant pro šalį nusipirkti oranžinį gražuolį – Pramonės gatvėje, visai šalia automobilių plovyklos.

Gaurėje moliūgų gausų derlių užauginusios šeimos atžala Indrė Macijauskaitė pasakojo, kad moliūgais apsėtas buvo net 3 ha plotas.

– Esame ūkininkai, pagrinde auginame juoduosius serbentus, nuolat įkuriame naujus serbentų plotus, tačiau jau praeitų metų rudenį pastebėjome, jog lieka laisvos žemės, taigi pavasarį beveik 3 ha plotą apsėjome moliūgais. Derliaus nesitikėjome itin didelio, kadangi žemė nebuvo tręšiama, bet priežiūros buvo daug – ravėjimas, tarpueilių frezavimas. Jau vasaros pabaigoje, kai pradėjo matytis pirmieji moliūgai, supratome, kad derliaus bus tikrai daug, todėl ir pradėjome galvoti apie produkcijos realizavimą. Pasidomėjus pastebėjome, kad populiarėja savitarnos punktai – taip ir kilo mintis įrengti moliūgų savitarnos „krautuvėlę“, – kalbėjo I.Macijauskaitė.

Ūkininkų šeimos atžala neslepia, kad tokio tipo prekyba gerokai patogesnė, nes nereikia derinti patogaus laiko su klientu – šis tiesiog sustos pravažiuodamas ir išsirinks patikusį moliūgą pats.

– Mums svarbiausia, kad kuo daugiau moliūgų būtų panaudota tikslingai. Gaila, jeigu moliūgai liktų tiesiog lauke ir supūtų. Būtent dėl to ir atiduodame juos gan pigiai, daliname bendruomenėms, kurios organizuos moliūgų šventes. Pamanėme, kad ir Gaurės miestelyje būtų smagu pasidaryti moliūgų žibintų ir šviesos šventę, pasidžiaugti rudeniu, pabūti visiems kartu, pabendrauti, – sakė pašnekovė.

Gaurėje moliūgų žibintų šventė planuojama spalio 19 dieną, jau šį ketvirtadienį. 17.30 val. miestelį nušvies galybė piktų ir linksmų oranžinių švieselių.

Vėliau, spalio 28 dieną 15 val. Kunigiškiuose vyks moliūgų pjaustymo edukacija, po kurios gražuoliai žibintai nušvies gyvenvietę.

Centro turguje prekiaujama dekoratyviniais moliūgėliais. Mortos Mikutytės nuotrauka

Beje, nors savitarnos krautuvėlėse pakelėje pigiau, jose nepastebėjome mažyčių dekoratyvinių moliūgų, kurių Centro turguje galima gauti – patys mažiausieji kainuoja 70 ct už vienetą.

Taip pat skaitykite:

Moliūgų desertas žiemai

Moliūgo mišrainė (arba padažas) žiemai

Moliūgų bandelės

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą