fbpx

Tauragės savivaldybė: arenų reikia ne tik didmiesčiams

Dalintis:

Antradienį Tauragės rajono savivaldybė išplatino pranešimą spaudai apie tvirtą apsisprendimą Tauragės mieste statyti sporto areną. Kol kas naujojo sporto komplekso projektas tik rengiamas, preliminari projekto suma – 9 mln. Eur. Pasak išplatinto pranešimo, investuoti tik į trinkeles ir gatves neužtenka – reikia kurti gyventojų gerovę ir taip juos išlaikyti regionuose.

Rūsiai nebemotyvuoja jaunimo

Kaip skelbia Tauragės savivaldybė, Tauragės apskrityje, kaip ir dalyje kitų šalies regionų, nėra patalpų, tinkamų didesniems sporto, kultūros renginiams ir kasdieniams sporto užsiėmimams organizuoti. Esama infrastruktūra pasenusi ir nepatogi, tad dalis užsiėmimų vyksta šiuolaikinių treniravimosi sąlygų neatitinkančiose patalpose.

Ne vieną olimpietį išugdęs graikų-romėnų imtynių treneris ir kūno kultūros mokytojas Jonas Sabutis teigia, kad tinkamomis treniravimosi sąlygomis rajone pasigirti negali net tokios populiarios sporto šakos, kaip imtynės ar futbolas. Pastarojo atstovams ypač sudėtinga šaltuoju metų sezonu – tinkamų patalpų nėra, o mokyklų sporto salės sportininkus įsileidžia nenoriai.

„Imtynininkams atėjo laikas išeiti iš rūsių. Nors patalpos yra gerinamos, sąlygos vis tiek nėra tokios, kokios turėtų būti. Viduryje patalpų vis dar stovi kolonos. Tai lyg žaisti futbolą aikštėje, kurios viduryje auga didžiulis medis“, – teigia J.Sabutis.

Gintaras Cemnalianskis, karatė klubo įkūrėjas ir treneris, tikina, kad šiandien vaikų motyvacija ir aktyvumas yra stipriai pasikeitę: vaikai pripratę prie patogaus gyvenimo, vis vangiau renkasi aktyvias veiklas, dėl to prastėja jų sveikata. Tinkamų ir patogių sąlygų užtikrinimas taptų didesne motyvacija jiems.

„Šiandien jau nebe tie laikai, kai buvo galima paspardyti kamuolį ir pabėgioti lauke. Gyvenimas keičiasi, tad turi keistis pasiūlymai ir sąlygos. Vaikus prisikviesti į užsiėmimus jau reikia kitaip, nes jie linkę rinktis vieną veiklą – žvilgsnį į savo telefoną“, – sako G.Cemnalianskis.

Arena – paskata kultūrai ir sportui 

Vadovaudamasi šiais motyvais, Tauragės savivaldybė praneša, kad Tauragėje iškils multifunkcinė arena, inžineriniais sprendimais pritaikyta sporto ir kultūrinėms veikloms. Pasirašius sutartį, bendrovė „Synergy Solutions“ šiuo metu atlieka beveik 7947 kv. m arenos projektavimo darbus.

Numatyta, kad arenos patalpos bus pritaikytos bent 8 sporto šakoms – krepšiniui, tinkliniui, mini futbolui, imtynėms, badmintonui ir kitoms. Patalpose bus įrengti 3 bėgimo takai, smėlio tinklinio salė su trimis aikštelėmis. Tokių galimybių iki šiol neturėjusiems sportininkams tai leis treniruotis ir šaltuoju metų sezonu. Bus įrengtos modernios sanitarinės patalpos, kavinė.

„Tai labai universali arena. Projektuodami neapibrėžiame, kad, pvz., čia bus tik bokso salė, nes ten pat užsiėmimus organizuoti galės ne viena sporto šaka. Tai bus centras, galintis prisitaikyti prie skirtingų sporto šakų poreikių mažiausiomis laiko sąnaudomis“, – kalba „Synergy Solutions“ projektų vadovas Tomas Kazlauskas.

Kita svarbi naujojo pastato funkcija – kultūros renginių erdvė. T.Kazlausko teigimu, šiuo metu atsakingai dirbama ir su Tauragės arenos akustinėmis savybėmis, kurios ypač svarbios tokiems statiniams, tačiau neretai pamirštamos.

Planuojama, kad arenoje bus 1500 sėdimųjų vietų, o didesnių renginių metu tilpti galės apie 2500 žmonių.

„Šiuo metu apskrityje nėra nė vieno centro, kuriame tilptų daugiau nei 500 žmonių, tad didesni koncertai ar pasirodymai dėl infrastruktūros trūkumo neorganizuojami“, – sako Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Arenos vieta, Bernotiškės g. 11, pasirinkta neatsitiktinai – aplinkinėse ugdymo įstaigose mokosi per 50 proc. rajono mokinių.

Skiriasi ne poreikiai, o mastas

Seimo narė Aušrinė Norkienė įsitikinusi, kad siekiant didinti Tauragės miesto ir apskrities patrauklumą gyventojams kokybiškas laisvalaikis tampa neatsiejama jų pasirinkimo dalimi.

„Tauragė – apskrities centras, į kurį dirbti važiuoja žmonės iš viso regiono. Tačiau mūsų tikslas – tapti ne tik ekonomikos, bet ir kultūros centru. Tam mums trūksta šiuolaikiškos erdvės, tinkamos tiek sporto, tiek ir kultūros renginiams. Be to, norint išlaikyti esamus ar susigrąžinti išvykusius gyventojus reikalingi kokybiški laisvalaikio pasiūlymai“, – mano A.Norkienė.

Mero D.Kaminsko teigimu, regionų poreikis turėti modernią infrastruktūrą – ne mažesnis nei šalies didmiesčių:

„Siekiame, kad vaikai turėtų šiuolaikiškas neformalaus ugdymo sąlygas, o gyventojai laisvalaikį Tauragėje leistų turiningai ir aktyviai. Tai vieni esminių gyventojų poreikių, galintys nulemti, ar žmogus norės gyventi mūsų krašte. Multifunkcinė arena prisidėtų ne tik prie Tauragės miesto ar rajono, bet ir visos Tauragės apskrities plėtros. Lietuvos regionų politikos baltojoje knygoje Tauragė nurodyta kaip potencialus regiono augimo centras, todėl sporto ir kultūros kompleksas yra viena iš esminių miesto, rajono ir regiono plėtros detalių“.

Planuojama, kad arenos statybų suma sieks 9 mln. eurų. Tauragės rajono savivaldybė  prie projekto įgyvendinimo prisidės 35 proc. lėšų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą