Turi 200 tūkstančių, reikia 9 milijonų

Dalintis:

Ar pirktumėte automobilį, kainuojantį 9000 eurų, jei santaupų turėtumėte vos 200 eurų? Greičiausiai ne. Žinoma, visada galima pasiskolinti arba tikėtis turtingo giminaičio paramos. Vargu ar su šiuo vaizdingu palyginimu sutiktų savivaldybės vadovai, pasišovę per trejus metus Tauragėje koronaviruso pandemijos akivaizdoje pastatyti 9 mln. Eur kainuosiančią sporto ir pramogų areną. Tačiau lėšų šiam gigantui statyti turi panašiai – kol kas vos 200 tūkstančių eurų. Iš kur gauti dar 8,8 mln.?

Paskirtas naujas kuratorius

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, kovo 19 dieną su savivaldybės administracija atsisveikino – iš darbo išėjo Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis. Iki tol jis buvo ir arenos, tiksliau, Sporto ir kultūros komplekso, planuojamo statyti Tauragės mieste, Bernotiškės gatvėje, kuratorius. Sklinda kalbos, jog A.Preikšaitis pareigas savivaldybės administracijoje ir paliko dėl to, kad arenos projektas – per daug Tauragei, neturinčiai pinigų jos statyboms, ambicingas. Deja, susisiekti su A.Preikšaičiu „Tauragės kurjeriui“ šią savaitę nepavyko. Redakcijos žiniomis, jis šiuo metu jau dirba vienoje Tauragės verslo įmonėje.

Be vedėjo likus Statybos skyriui, laikinai eiti šias pareigas patikėta vyriausiajam specialistui Justinui Norkaičiui. Jis paskirtas ir būsimosios arenos projekto kuratoriumi. Savivaldybės atstovas spaudai K.Bertašius, paklaustas, kada bus baigtas rengti arenos projektas, patikino, kad šiuo metu atliekama projekto ekspertizė, o projekto viešinimo procedūros jau esančios įvykdytos. Tai, pasak K.Bertašiaus, buvo padaryta projektinių pasiūlymų stadijoje.

Kasparas Bertašius

Kaip praneša savivaldybė, iš Vyriausybės investicijų programos Tauragės savivaldybei arenos statyboms šiemet skirta 200 000 eurų. Preliminari viso projekto vertė – apie 9 mln. Eur.

Pradėti arenos statybas, K.Bertašiaus teigimu, savivaldybė planuoja šiemet, baigti įsipareigoja per trejus metus. Tačiau ar realu pastatyti 9 mln. Eur vertės objektą, kai kišenėje turi tik 200 tūkst.? K.Bertašius sako, kad 35 proc. darbų vertės (tai gali būti daugiau nei 3 mln. Eur) įsipareigojo prisidėti savivaldybė savo biudžeto, tai yra visų mokesčių mokėtojų, lėšomis. Kitą dalį tikisi gauti iš Vyriausybės.

Konkursas bus tarptautinis

Paskutinės naujienos apie arenos statybų projektą savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbtos pernai vasarį. 2020 m. vasario 27-ąją savivaldybės posėdžių salėje buvo surengtas projekto pristatymas gyventojams. O jau po kelių dienų Lietuvoje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis ir gyvenimas netrukus sustojo. Statyti milžinišką objektą šios nežinia kada pasibaigsiančios pandemijos akivaizdoje išties ambicinga.

Paklaustas, ar dabar laikas imtis tokių statybų, naujasis šio objekto kuratorius J.Norkaitis nei gautos iš Vyriausybės sumos, nei statybų vertės, nei to, per kiek laiko savivaldybė įsipareigojo pastatyti areną, nevertina. Už galutinius sprendimus, pasak jo, atsakingas ne jis, o savivaldybės vadovai.

– Kol projektas neužbaigtas, sprendimai dėl statybų pradžios šiemet nėra galutiniai. Šiuo metu arenos projektas ekspertuojamas, tai gali užtrukti mėnesį kitą, – mano J.Norkaitis.

Ar realu savivaldybei per artimiausius trejus metus iš Vyriausybės investicijų programos arenos statyboms gauti apie 5 mln. Eur? Į šį klausimą J.Norkaitis atsakyti taip pat negali, nes dar nespėjo į šį projektą įsigilinti.

– Kol nepaskelbtas statybos darbų konkursas, sunku atsakyti, kokia bus šio objekto rinkos kaina. Šios informacijos turėtumėte klausti savivaldybės vadovų, mero, savivaldybės administracijos direktoriaus. Konkursas bus skelbiamas tarptautinis, jis taip pat gali užtrukti du ar tris mėnesius. Bet jei tik konkursas įvyks, tikrai statybas bus įmanoma pradėti, – tikisi J.Norkaitis.

Įveiklinimas priklausys nuo vadovų

Penktadienį, balandžio 2-ąją, Tauragės savivaldybės taryba išsirinko naująją savivaldybės administracijos direktorę. Prie „baltųjų rūmų“ vairo balandžio 19 dieną stosiančiai šiuo metu dar savivaldybės kontroliuojamai „Dunokų“ bendrovei vadovaujančiai Gintarei Rakauskienei jau netrukus teks kontroliuoti ne tik visą savivaldybės administraciją, bet ir milijoninį sporto arenos statybų projektą.

Gintarė Rakauskienė

– Labai konkrečiai apie arenos finansavimą pakomentuoti negaliu, nes dar nesu susipažinusi su savivaldybės planu. Tačiau manau, kad tas planas yra. Nė vienas projektas neturėtų būti įgyvendinamas be konkretaus plano, – sakė būsimoji savivaldybės administracijos vadovė.

Paprašyta asmeninės nuomonės apie arenos Tauragei būtinumą, G.Rakauskienė sakė, kad Tauragė turi sukurti palankias gyvenimo sąlygas savo gyventojams. Esą pandemija kaip tik parodė, kad visuomenė pradėjo atsigręžti į regionus.

– Pandemijos akivaizdoje matome, kad žmonės pradeda ieškoti truputį daugiau erdvės, grįžta į mažesnius miestelius. Žmonės pradėjo suvokti, ką reiškia turėti savo kiemą, turėti galimybę pasivaikščioti prie upės. Mes turime žvelgti į ateitį, manau, kad ne tik didieji šalies centrai gali turėti patrauklią infrastruktūrą. Tačiau arenos įveiklinimas yra visiškai kitas klausimas. Įveiklinimas priklausys nuo arenos vadovų, jų darbo. Šitas klausimas yra arenos valdymo, bet ne projekto įgyvendinimo klausimas, – kalbėjo G.Rakauskienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą