Senos naujienos su Andy Ray

Dalintis:

Nenuobodusis TV-7 stebina toliau. Žinoma, jūs iš karto paklausite: o kodėl gi jis toks – išskirtinai nenuobodus? Ne tik todėl, kad čia – tarsi pelenus nuo degėsių nupūtę – galite rasti jūsų jau seniai pamirštus, tačiau kažkada visus Lietuvos transliuotojus apkeliavusius laidų vedėjus. Ne tik todėl, kad kas savaitę naujas laidas čia kuria kadais gerai jūsų pažinoti, bet nūnai užmirštieji (neseniai kaip laidos vedėjas debiutavo daug partijų pakeitęs buvęs Seimo narys). Bet dar ir todėl, kad – čia tik įtarimas! – kiekvienas mūsų, jei šiek tiek susimokėtų, tai ir gautų eterį.

Ir tada mes – laisvos šalies laisvi gyventojai laisvajame 7-ajame kanale – galėtume šnekėti, nepaisydami jokių logikos ir gramatikos taisyklių. Ir turinys būtų laisvas: bet kokie plepalai apie bet ką.

Nustebino: nes laidos apie šiuolaikinę žurnalistiką tikėjausi mažiausiai. Bet vedėjas – toks ponas Andy Ray – pasikvietė tam tikrose sferose ir tam tikrose geografinėse platumose gerai žinomo žurnalo redaktorę ir be perstojo – t.y. be jokių reklaminių intarpų – su ja kalbėjosi vieną valandą ir dvidešimt minučių.

Simpatiškos pašnekovės vardas – Dovilė. Pareigos – redaktorė. Savo žurnalą ji ne tik redaguoja, bet pati ir įkūrė. Pasakoja, kaip nelengva buvo ir kaip privargdavo: „Norėjau eiti į darbą, bet, galvoju, pasėdėsiu penketą minučių ant laiptų. Nežinau, kiek taip prasėdėjau, tačiau kai atsitokėjau, tai supratau, kad ne į darbą eisiu, o tiesiai į ligoninę…“

Tą paskutinį sakinį dukart turėtų perskaityti tie, kurie šį rudenį ruošiasi pakelti sparnus į išsvajotąjį Londoną. Mat ponia Dovilė yra žurnalo „Londonietė“ redaktorė. Ir ji tikrai žino, kaip sunku svetimoj šaly nieko nepažįstančiam žmogui ką nors nuveikti. Bet ji nuveikė: pavyko. Ir redaktorė sako, kad žurnalas klesti.

Štai tada laidos vedėjas – toks ponas Andy Ray – ponios Dovilės paklausė: o kas gi, jos nuomone,  yra tikrasis žurnalistas? Atsakymas: „Tai toks žmogus, kuris gali pakeisti žmonių gyvenimus į gerą pusę!“ Ir dar ponia pridūrė, kad geram žurnalistui jokio diplomo nereikia. Ir dar pasakė, kad karjeros pradžioje dirbo restorane, kur iš tolo matė Kylie Minogue, Victorią Beckham ir net patį Stingą! Bet ten visą gyvenimą dirbti jai nesinorėjo. Nors pinigai buvo nemaži. Ponia redaktorė man patiko. Bet žurnalo peržvalgai pagailėjau 3,95 svaro. Maždaug kas dešimto ponios Dovilės sakinio nesupratau, nes nesu įsisavinęs Londono dialekto. Ir dar manau, jog lietuviška laida „(Ne)emigrantai“ – tikrai įdomesnė, ne tokia beviltiškai ištęsta ir tikrai išsisuka nuo beviltiškų plepalų. Ir dar vienas – galbūt neobjektyvus – pastebėjimas: ponia Dovilė buvo teisi, sakydama, kad ji geriau rašo nei kalba. Turbūt. Kadangi žurnalo „Londonietė“ neperžiūrėjau, tai netenku galimybės nei girti, nei kritikuoti. Bet! Ponia redaktorė sakė, kad nuo šių metų žurnalas skirtas ir vyrams (?). Todėl labai norėčiau pamatyti vyrą, kuris pirks (sau) žurnalą, pavadinimu „Londonietė“. Užprogramuota nesėkmė. Bet dabar rūpi jau ne tai. Imsimės TV-7 kanalo (manau, autoryste kanalas didžiuojasi) ir konkretaus pokalbių laidos „Andy Ray Talk“ vedėjo. Kas jis?

Angliškoje spaudoje pavyko išsiaiškinti, kad šią internetinę laidą veda Andrius Raisys (labiau tikėtina – Raišys). Bet ar legalu yra be niekur nieko pasisavinti garsaus Barselonos dainininko Raulo Andria Maldonaldo sceninį vardą? Būtent R.A.Maldonald pasaulyje žinomas kaip Andy Ray. Bet palikim tai keistam sutapimui: sako gi, kad Lietuvoje vien Kazlauskų šeimų – daugiau nei dvylika tūkstančių…

O dabar tepasipila garsios laidos garsaus vedėjo neredaguotos, t.y. pačios pačiausios citatos.

„Tai pradėjot viską iš naujo ANE?.. Tai jau iš anksto žinojot, ko norit ANE?.. O jeigu palygintumėt ANE? anglišką ir lietuvišką universitetus ANE?.. Ir jus įstūmė į tą liūną ANE?.. O jeigu reikėtų BIŠKI šiek tiek pažiūrėti į tą žurnalistiką ANE? Iš tos mmm… pusės ANE? Kai buvo jūsų akimis studijos ANE?.. Faktus reikia PRASIČEKINT ANE?..“

Į paskutinįjį klausimą ponia atsakė paprastai ir išraiškingai: „Feeding the bees“. Lietuviškai niekas neišvertė. Nes laida – iš Londono. O toliau – vėl laidos vedėjas: „Tai atvažiavot iš Lietuvos ANE?, įsidarbinot restorane ANE?, koks jums buvo įspūdis?..“

Ponia redaktorė atsakė paprastai: „Žinai, prasidėjo Maslow piramidė…“

Apie ką čia – nė vienas neužsiminė. Manau, kad net p. Andy atsakymo nesuprato. Tad vėl teks aiškinti: taip – intelektą parodant – buvo užsiminta apie JAV psichologo A.Maslow sudarytą žmogaus poreikių piramidę: pirmoje vietoje – maistas. Ir t.t.

Paskutinė pastraipa – apie židinį. Visas ilgas pokalbis vyko prie jo. Ir gaila buvo karštą vasaros vakarą dar ir kaitrią ugnį kūrenančiųjų.

Bet pasirodo, TV-7 šią savaitę transliavo „naują“ laidą, įrašytą 2020-aisiais.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą