Įteikti „Verslo genas 2024“ apdovanojimai: įvertinti ir tauragiškiai

Dalintis:

Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.

„Kasmet „Verslo genas“ maloniai nustebina, kiek mūsų šalyje yra talentingų, ambicingų, atkaklių žmonių. Lietuvoje besikuriantis ir įsitvirtinantis verslas, kūrėjai, yra tai, kuo galime džiaugtis, didžiuotis prieš visą pasaulį“, – sako lrytas.lt direktorius ir redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.

Šiais metais projekto „Verslo genas“ organizatoriai pristatė ir tris naujas nominacijas – „Metų ūkis“, „Autentiškiausias Lietuvos verslas“ bei „Moters verslo lyderystė“.

„Prabėgus dar vienam „Verslo geno“ projektui norisi pasidžiaugti ir dalyvių gausa bei įvairove, ir išsiplėtusiu pačiu projektu, naujomis nominacijomis bei rėmėjais ir komisijos nariais. Tai, kad prie projekto jungiasi tiek daug žinomų bendrovių bei ekspertų įrodo šio projekto naudą ir įtaką smulkiam bei vidutiniam šalies verslui.

Be minėtų naujų nominacijų, nugalėtojai tradiciškai išrinkti šiose kategorijose: „Už drąsą rizikuoti“, „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“, „Metų atradimas“, „Socialinis verslas“, „Tvarus verslas“ bei savo balsą atidavė portalo lankytojai, išrinkdami – „Lrytas.lt skaitytojų favoritą“.

Verslo genas. Tomo Bauro nuotrauka

Šiemet projektas sulaukė dvigubai daugiau sėkmės istorijų, net 114 dalyvių iš visos Lietuvos, o nugalėtojus rinko ne tik portalo skaitytojai, bet ir projekto komisiją. Ją sudarė: Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, vertinimo komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas, „Tele2“ smulkaus verslo skyriaus vadovė Alvida Kičienė, lrytas.lt Verslo ir Auto skyrių redaktorius V.Radžiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programos vadovė dr. Lineta Ramonienė, bendruomenės „Lietuvos kūrėjai“ įkūrėja ir „Change LT“ pokyčių valdymo ekspertė Rita Čiapaitė-Baublienė, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento direktorė Patricija Reut, Vilniaus universiteto Verslo mokykla direktorė dr. Birutė Miškinienė.

Projekto dalyviai pasižymi didele drąsa ir yra pavyzdžiai kitiems žmonėms, kurie ne taip mėgsta riziką ar nesulaukiantiems pastūmėjimo. Išdrįsę rizikuoti, šiandien stovi ant scenos ir atsiima apdovanojimus, patvirtindami, kad pasverta rizika pasiteisino.

Apdovanojimus devynių verslų atstovai išsiveš į šešis Lietuvos regionus: Kupiškio, Tauragės, Plungės, Joniškio, Zarasų ir Kauno rajonus.

Komisija nusprendė, jog apdovanojimas už „Moters verslo lyderystę“ atitenka Zarasų rajone vaikų darželį „Vaiko laikas“ atidariusioms įkūrėjoms Inai Bardinskienei ir Aleksandrai Titarenko.

„Socialiniu verslu“ šiemet pripažinta Kauno rajono Akademijos miestelio bendruomenės parduotuvė „Lokali“ bei apdovanota viena idėjos sumanytojų Kristina Šiožinienė.

Kupiškio rajone Inetos Šinkūnaitės-Svilo įkurtas vynuogynas „Dvaruogė“ šiemet pripažintas nominacijos „Mūsų ūkis“ laimėtoju.

„Autentiškiausio Lietuvos verslo“ nugalėtoja šiemet pripažinta Jurgita Alminaitė, kartu su vyru Žagarėje įkūrusi papuošalų dirbtuves ir piceriją „Craftsmen on the Road“.

„Tvaraus verslo“ nominacijoje komisijos įvertintas Tauragės rajone Jokūbo Račkausko įkurtas „Žaliasis ūkis“, kuriame iš ekologiškai auginamų kviečių gaminami duonos gaminiai, makaronai, taip pat auginamos ir bakterijos, naudojamos dirvožemiui gerinti.

Kupiškyje įsteigtos kaimo turizmo sodybos, skirtos ne tik žvejams, bet ir poilsiautojams – „Kupiškėnų starkėno“ – įkūrėjas Evaldas Varnauskas pripažintas laimėtoju „Metų atradimo“ nominacijoje.

„Verslo geno“ apdovanojimuose nepastebėti neliko ir įmonę „Osmium LT“ Plungėje įkūrę Andrejus Dozorovas ir Mindaugas Urbonas – jie apdovanoti už „Už drąsą rizikuoti“.

22-ejų tauragiškis Andrius Pleikys buvo pripažintas „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“ nominacijos laimėtoju.

Verslo genas. Tomo Bauro nuotrauka

Visi verslai skirtingi ir unikalūs, tad iki pat paskutinės minutės stebėta įnirtinga kova, plaukė tūkstančiai palaikymo balsų, balsavimas vyko taškas į tašką ir „Lrytas.lt skaitytojų favoritu“ tapo Indrės Jonavičienės Plungėje įkurta pilateso studija „Reforma“.

Šiais metais apdovanojimų ceremoniją atidarė diskusija, kurioje dalyvavo savo sričių specialistai, pasidaliję įžvalgomis, kaip auginti verslą, kad netektų bankrutuoti? Patarimais ir pastebėjimais dalijosi M. Dubnikovas, R. Čiapaitė-Baublienė, B. Miškinienė ir S. Gentvilas.

Ne pirmus metus projekto partnere tapusios Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovės Viktorijos Bražiūnaitės teigimu, svarbu pažymėti ir tai, kad nepaisant didėjančio dėmesio, socialiniai verslai vis dar susiduria su reikšmingais iššūkiais. Siekiant, kad socialiniai verslai galėtų pilnavertiškai veikti ir augti, būtina toliau stiprinti jų skatinimo programas bei priemones, gerinti teisinę bazę ir didinti visuomenės sąmoningumą apie socialinio verslo naudą ir galimybes.

„Verslo genas” yra puiki galimybė socialiniams verslams tapti labiau matomais ir žinomais. Toks projektas suteikia virtualią erdvę, kurioje jie gali pristatyti savo vertingas ir inovatoriškas idėjas plačiajai auditorijai, bei sulaukti žiniasklaidos dėmesio. Tai padeda pritraukti daugiau klientų, sukurti tvarius bendradarbiavimo ryšius ir užtikrinti ilgalaikį augimą bei sėkmę”, – pabrėžė V. Bražiūnaitė.

Specialiai šiems apdovanojimams menininkas Remigijus Kriukas sukūrė stiklo skulptūras.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą