„Kam reikalingi vaistai rujai skatinti, jei šuniukus laikėte iš meilės?“

Dalintis:

Tauragės Gaurės gatvėje esančioje sodyboje rugsėjo pradžioje rasti į veislinius panašūs šuniukai ir galybė vakcinų bei vaistų: kai kurie jų Lietuvoje draudžiami. Dėl šių radinių sodybos gyventoja Ona L. traukiama atsakomybėn ir praėjusią savaitę stojo prieš teismą.

Pateko iš antro karto

Į Onos L. sodybą Gaurės gatvėje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai patekti bandė rugsėjo 6-ąją, tačiau nesėkmingai. Vidun pareigūnams užeiti pavyko tik kitą dieną. Ketvirtadienį vykusiame teismo posėdyje VMVT Tauragės departamento specialistės tvirtino, kad tokio vaizdo joms dar nebuvo tekę matyti: galybė skudurų, šiukšlių, besimėtančių švirkštų, sugedusios mėsos gabalai ir nenusakomas tvaikas. Rasti 5 šunys ir katė su dviem kačiukais – visi panašūs į veislinius, vėliau nustatyta, kad turintys sveikatos sutrikimų. Iš pradžių užsimota pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, tačiau vėliau apsispręsta dėl administracinės teisenos.

– Svarstoma nelegali veisimo veikla, bet neradome pakankamai įrodymų. Pagrindinis Onos L. nusižengimas – žiaurus elgesys su gyvūnais. Visi gyvūnai buvo sužaloti, vieni pagydomai, kiti vis dar tebegydomi, o dalis nepagydomi, – teismui pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė. – Rugsėjo 6-ąją gavome pranešimą iš policijos pareigūnų, su kolege Sandra Jokubauskiene nuvykome nurodytu adresu Gaurės gatvėje. Lauke jautėsi nemalonus kvapas, vartai buvo užrakinti, Onos L. nebuvo. Kaimynė sakė, kad jos nėra sodyboje jau dvi dienas. Mes jos nesulaukėme ir išvykome, prie sodybos liko budėti savanoriai.

Pasak VMVT patarėjos, kitą dieną sužinojus, kad Ona L. grįžo į sodybą, tikrintojai vėl nuskubėjo į Gaurės gatvę.

– Pradarius duris, į lauką išbėgo į taksą panašus šuo ir kitas, panašus į Jorkšyro terjerą. Paklausus Onos L., ar ji turi dar šunų, pasakė, kad turi, bet mes jų nerasim. Visgi radome. Po šiukšlių krūva pastebėjome narvą su į marmurinį taksą panašiu šunimi, kuris buvo iki 3 mėnesių amžiaus. Šunys net vandens lakti nemokėjo, pašarą rijo nekramtydami. Vėliau pareigūnai surado dar tris kates, panašias į škotų nulėpauses – suaugusią ir du jauniklius. Nesame matę, kad gyvūnai tiek vandens laktų, – apie rudens įvykius teismui pasakojo A.Stumbrienė.

„Turiu, bet nerasit“

Teismui specialistė taip pat pasakojo, kad Onos L. keturiskart buvo perklausta, ar ši turinti dar šunų. A.Stumbrienės teigimu, sulaukta vis to paties atsakymo – turinti, bet neva niekas neras.

– Kai pradėjome registruoti visus sodyboje rastus vaistus, Ona L. pradėjo juos slėpti. Radome daugybę vakcinų, išduotų veterinaro Eugenijaus Kriaučiūno. Daug vaistų buvo paslėpta konteineryje. Galiausiai Ona L. prisipažino dalį šuniukų išvežusi į Ąžuolynės kaimą, – teismui surinktus duomenis vardijo VMVT atstovė.

Iš viso rugsėjo 7-ąją Gaurės gatvėje rasti ir paimti 5 šuniukai bei 3 katės, o iš sodybos Ąžuolynės kaime – dar 4 jauni taksų mišrūnai. VMVT Tauragės departamento patarėjos teigimu, visi gyvūnai buvo neprižiūrėti, negydomi, kai kurie su įsisenėjusiomis ligomis, vienam šunų nustatytas senas šonkaulių lūžis, į Jorkšyro terjerą panašiai kalytei – žandikaulio deformacija.

– Katės neturėjo vandens, joms buvo įaugę nagai, nes neišleidžiamos iš narvo negalėjo jų galąsti. Katinams deformavosi kojų, uodegų sąnariai – tai negrįžtama ir skausminga. Prašau negrąžinti šiai poniai nė vieno gyvūno, – teismo prašė VMVT inspektorė S.Jokubauskienė.

Savanorių bijojo

Kai teismas suteikė žodį Onai L., ši savo kaltę pripažino iš dalies. Moteris patvirtino, kad kambariai name buvo netvarkingi, tačiau ji tiesiog nespėjusi atlikti remonto. Jos sodyboje rasta į Jorkšyro terjerę panaši akla kalytė, pasak šeimininkės, apakusi nuo senatvės – jai esą 10 metų.

– Pati išsikviečiau policiją, nes buvo sodyba savanorių apsupta, daužoma į langus. Bijojau eiti, pilnas kiemas buvo jaunimo. Tai tik per kaimyno pusę užėjau pašerti gyvūnų. Taip, švaros nebuvo. Mėsos visiems įdėjau naktį, – pasakojo administracinėn atsakomybėn dėl žiauraus elgesio su gyvūnais traukiama Ona L.

Moteris teismą tikino mačiusi, kad kiemas savanorių buvo stebimas kameromis ir dronais. Kai teisėja paklausė, kodėl ji laikė tiek daug gyvūnų, Ona L. į klausimą atsakė klausimu:

– Ar bent bluselę radot? Mano namas ten yra, jis ruošiamas. Du kambariai įruošti, kitų dar nespėjau susitvarkyti, senelis ten gyveno.

Klausiama apie gausybę rastų vaistų, švirkštų ir vakcinų, sodybos Gaurės gatvėje šeimininkė suskubo teisintis pati vartojusi B grupės vitaminus. O dėl sergančio į marmurinį taksą panašaus šuniuko moteris teisinosi tokį nusipirkusi turguje, kad jis serga, pirkdama nežinojusi, pinigų gydymui neturėjusi, todėl gydyti gyvūną ėmėsi pati.

Visgi iš kur jos namuose atsirado Lietuvoje draudžiamų vaistų, skatinančių rują, moteris aiškiai išdėstyti negalėjo. Tik perklausta teismo patikino, kad tuos medikamentus įsigyti galėjo jos neseniai miręs gyvenimo draugas.

Teisme Ona L. ašarojo, maldavo jai palikti bent senąją Jorkšyro terjerų veislės mišrūnę, neigė VMVT specialisčių išvardytas jos gyvūnų ligas – esą taksų mišrūnai buvo riebūs ir blizgančiais kailiais.

– Kam reikalingi vaistai rujai skatinti, jei šuniukus laikėte iš meilės? – klausimą Onai L. teisme pateikė VMVT atstovė A.Stumbrienė.

– Viską išknisot. Be jokio orderio. Siaubas, – atrėžė jai Ona L.

Teismas nutarimą šioje byloje skelbs kovo 9 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą