fbpx

Savaitgalio gidas: renginių – kaip grybų po lietaus

Dalintis:

Šį savaitgalį tauragiškiai galės mėgautis renginių įvairove. Taip jau sutapo, kad daugelis jų vyks vienu metu ir visi įdomūs – bus sunku apsispręsti, kuriam teikti pirmenybę. Mieste surengta iškilminga teatralų apdovanojimo ceremonija, pilyje susikaus slemeriai, netrūks aistrų stadione. Užmiestyje – renginys ant užtvankos kranto. Kaimo bendruomenės ragina nepasididžiuoti ir užsukti pas juos – žada dar neregėtas linksmybes.

Penktadienį (7 d. 18 val.) Tauragės pilies kiemelyje suplanuota džiugi šventė. Iškilmingos ceremonijos metu aukščiausias mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimas „Aukso paukštė“ bus įteiktas Moksleivių kūrybos centro jaunimo grupei „Pilies teatras“ ir režisierei Jolantai Kazlauskienei. Organizatoriai kviečia ateiti ir pasidžiaugti kartu, tvirtina, kad bus daug jaunatviško polėkio, dainų, šokių, teatralizuotų staigmenų, be to, jie „užsakė gerą orą“. Tai paskutinis renginys po Moksleivių kūrybos centro vėliava – prieš savaitę paminėjęs veiklos 30-metį, centras nuo rugsėjo taps Meno mokyklos dalimi.

Penktadienį (7 d. 19 val.) Baltrušaičiuose, ant užtvankos kranto, 8 kartą vyks poezijos ir lyrinės muzikos festivalis „Rugpjūčio lyrika“. Dalyvaus autorinių dainų atlikėjas Virgis Pupšys ir poezijos dainius – bardas Artūras Dubaka. Eilėmis į sielas belsis poetas Sigitas Poškus, muzikos garsais žiogų ilgesingą smuikavimą bandys nustelbti pianistė Monika Laukaitytė-Miklovienė ir smuikininkė Barbora Jonė Laukaitytė. Festivalio vedėjas – fotografas, režisierius Sigitas Kancevyčius. Kviečiami visi meno gerbėjai, renginys nemokamas.

Penktadienį (7 d. 19 val.) Vytauto stadione futbolo varžybos: FK „Tauras“ – FC „Neptūnas“.

Penktadienį (7 d. 20 val.) Tauragės pilies menėse vyks tradicinės performatyviosios poezijos varžybos „Slemas su ragais“. Tai žalia šviesa saviraiškai įvairių specialybių žmonėms, įdomiai kuriantiems ir mėgstantiems tokios kūrybos klausytis. Ne visi „slemeriai“ yra tradiciniai poetai. Atėjusieji išgirs autorinius kūrinius, parašytus įvairiais poezijos stiliais. Tai puiki proga išsakyti savo ir išgirsti kitų mintis-klajokles. Laimėtojo, pasak organizatorių, laukia ratuotas prizas. Net neabejokite – meniškos sielos žmonės moka atkakliai ir įdomiai varžytis.

Šeštadienį (8 d. 19 val.) Kęsčių bendruomenės kiemelyje – didžiulis renginys „Kraštiečių šventė“. Organizatoriai kviečia visus į svečius ir žada, kad pramogų netrūks. Vaikams džiaugsmingai šokinėjant ant batuto, Lietuvos skaitmeninė bendruomenė „Prisijungusi Lietuva“ ves gudročiams viktoriną, pasiūlys dalyvauti loterijoje. Ar ji be pralaimėjimo, sužinosite sudalyvavę. Sporto aistruoliai turės progą pasigalynėti ir įvertinti savo vikrumą. Sveikins jubiliatus, rinks gražiausias sodybas ir patį gardžiausią, labiausiai gomurį ir akis džiuginantį sūrį. Dainuos Pagramančio kultūros skyriaus duetas Rasa ir Ernesta, kurioms žiūrovai plojimų niekuomet negaili. 20.30 val. populiarius šlagerius ir muzikos hitus atliks grupė iš Šiaulių „Bonus“.

Šeštadienį (8 d. nuo 7 val. iki vidurnakčio) Gaurės miestelyje šventės „Kraštiečių subuvimas“ metu bus daug pramogų – pavargsit linksmintis. Tvenkinyje anksti (nuo 7 iki 11 val.), virš vandens pakibus rūko skraistei, žvejai budins žuvis ir bandys jas sugauti. Laimės suviliojęs didžiausią žuvį ir tas, kurio žvynuotųjų bendras svoris bus didžiausias. Meškeriotojai laukiami ryte pavėsinėje, prie užtvankos. Tinklinio aistringos kovos tęsis nuo 12 iki 14 val. Baidarių varžybos suplanuotos 12 val. – vandens pramogų mėgėjams reikės smarkiai irkluoti, kad pirmi įveiktų nelengvą trasą. Visuomenės sveikatos biuro specialistai (17–19 val.) užsiims su vaikais ir jų tėveliais. Žinoma, kokia gi šventė be prekeivių – bus ir jų.

19 val. Gaurėje didžioji akimirka – šventės atidarymas. Nusipelniusius bendruomenės narius pasveikins ir apdovanos. Koncertuos Jurbarko kapela „Santaka“, Baltrušaičių kultūros namų kapela, Gaurės kultūros namų saviveiklininkai. Gros jaunas ir perspektyvus Tauragės jaunimo džiazo orkestras. Muzikai skambant šventės dalyviai sėkmę gaudys loterijoje – įdomių prizų paruošė ūkininkai (įvairių daržovių ir grūdų rinkinių). Skelbia, kad dovanos „kaimišką porelę“. Kokia tai porelė – kiekvieno vaizduotės reikalas, nes organizatoriai neatskleidžia. Prizų bus nemažai.

21 val. dainuos Agnė Radvilaitė, 22 val. – Kamilė Smaidžiūnaitė. 23 val. Gaurės padangę nušvies fejerverkai ir linksmybės tęsis su žymiu didžėjumi. Laikas bėgs nepastebimai.

Šeštadienį (8 d.) Eidintų kaimo bendruomenė „Santakai“ kviečia į kraštiečių šventę „Kaimas kviečia savo vaikus“. Ta proga kaimo tvenkinyje (8–10 val.) žvejų varžybas organizuoja Stasys Dabulskis. Vietos gyventojai teigia, kad gausu stambių laimikių, todėl žvejai, nieko nelaukdami, jau ruošia kvapnius masalus. Prie Eidintų bendruomenės namų (14–16 val.) įvairiose sporto rungtyse kviečia dalyvauti ar jas stebėti Eligijus Laugalys. 18 val. prasidės virtualios realybės pramogos. Prekeiviai gardumynus išrikiuos ant stalų, vilios ir loterija savo prizais.

Nuo 19 val. su vaikais linksminsis knygų herojė Kakė Makė. Tuo pačiu laiku koncertuos Lauksargių kultūros namų kapela, bus pagerbti, pasveikinti ir apdovanoti iškiliausi bendruomenės nariai. 21 val. prasidės gegužinės linksmybės su muzikantu Gintautu Šerniumi iš Tauragės.

Sekmadienį (9 d. 13 val.) vaistininkas – žolininkas Marius Lasinskas kviečia į praktinę paskaitą „Vaistažolių nauda sveikatai“. Jis žino visus vaistinius augalus, apie kiekvieną gali kalbėti ilgai ir įdomiai. Labai populiarios jo išleistos knygos. Į M.Lasinsko edukacijas, vykstančias įvairiuose Lietuvos kampeliuose, susirenka labai daug žmonių. Šį kartą jis atvyksta į Skaudvilę – mažąją Lietuvos kultūros sostinę. Atskubėję prie Ivangėnų piliakalnio, kartu su vaistininku rinksite žoleles, mokysitės gaminti žolelių arbatas, prieskonius, kalbėsitės apie sveikatą, ligų priežastis ir kaip jų išvengti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą