Žalios musės prie covido pinigų

Dalintis:

„Man neramu. Aš savo nerimą bandau išreikšti žodžiais ir poezijos vaizdais, bet neišreikštas nerimas nešt dar sunkiau – be žodžių man sunku, bet dar sunkiau su jais“, – eilutės iš Vytauto Mačernio eilėraščio. Kodėl jos atėjo į galvą rašant komentarą „Tauragės kurjeriui“, ir sunku, ir lengva paaiškinti.

Prasidėjus pirmajai koronaviruso bangai, vienas protingas advokatas (lyg pranašas) pasakė, kad netrukus pamatysime, kiek daug žalių musių suskris, nes jaučia pinigų kvapą. Dar jis pridūrė, kad „normalūs“ žmonės sunkiai suvokia nusikaltėlio, kuris įėjęs į kambarį pirmiausia apžiūri, kokio tvirtumo yra spyna ir kur šeimininkas gali laikyti savo santaupas, jei tokių turi, mąstymą. Jei turi, žalia musė atskris ir suras.

Savaitgalį internete ieškojau, kiek procentų genomos kodo skiria žmogų nuo primato. Delfi.lt (nors tai ir nėra itin patikimas šaltinis) radau, jog pirmą kartą sudaryta orangutano genetinio kodo schema parodė, kad jo DNR grandinė yra 97 proc. analogiška žmogaus. Tai reiškia, kad „rusvaplaukės“ beždžionės yra ne taip glaudžiai susijusios su mumis, kaip šimpanzės, kurių DNR 99 proc. identiška žmogaus DNR.

Taigi nuo gyvūno, kad ir koks jis simpatiškas būtų, žmogų skiria vienas ar trys procentai genetinio kodo. Vieniems – smulkmena, kitiems – praraja, priklausomai nuo požiūrio.

Mano galva, žmones nuo gyvulių skiria jokiais procentais nepamatuojamas dalykas – sąžinė. Krikščionys sako, kad tai šventosios dvasios veikimas, o tuomet aršiausi ateistai pritupia ir patyli.

Mano galva, žmones nuo gyvulių skiria jokiais procentais nepamatuojamas dalykas – sąžinė.

Apie sąžinę, kuri mus skiria nuo orangutano ar šimpanzės, paskatino pakalbėti „Tauragės kurjerio“ straipsnis apie tai, kad Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendžia skirti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui pareiginės algos priedą. Priedo dydis sprendimo projekte neatskleidžiamas – nurodoma, kad šie duomenys neskelbtini. Priedas prie algos M.Petraičiui bus mokamas pusę metų už tai, kad jis vadovauja savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijai ir turi papildomų užduočių. Paprastai kalbant, M.Petraitį papildomi darbai užgriuvo šalyje išplitus koronaviruso pandemijai.

Šio dokumento priede paaiškinama, kad priedas prie atlyginimo, vadovaujantis įstatymais, M.Petraičiui gali siekti 10–40 proc. jo tarnybinio atlyginimo dydžio. Šiuo metu savivaldybės administracijos direktoriui mokamas 3234 Eur atlyginimas iki mokesčių.

M.Petraitis mero valia 2020 m. jau yra gavęs priedą prie algos – už Tauragės baseino statybų projekto įgyvendinimą jam buvo išmokėta atlyginimo dydžio premija.

Situacija suprantama – valstybės tarnautojams turi būti mokamas deramas atlyginimas ir jei jie dirba papildomai, skirti premijas.

Tik yra keli „bet“. Ar M.Petraitis tikrai prisidėjo, kad Tauragės medikai galėtų dirbti pačiomis geriausiomis sąlygomis ir už tai gavo premijas? Jei gavo, M.Petraičio iš anksto atsiprašau, jei negavo, tada matau dvigubus standartus.

Pandemija nėra įprasta situacija. Vytautas Landsbergis, Valdas Adamkus, Dalia Grybauskaitė kasdien per radiją ragina žmones likti namuose ir taip prisidėti prie viruso platinimo stabdymo. Turbūt ir jie galėtų „už papildomas užduotis“ paprašyti papildomo atlyginimo.

Sausio 13-ąją piliečiai ginti televizijos bokšto ėjo nesitikėdami jokių priedų prie atlyginimų. Yra dienų, kai galima prašyti didesnės algos, yra, kai privalu atlikti pareigą.

Žalios musės skrenda, bet nuo jų mus skiria sąžinė, kad ir kas tai būtų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.