Valdiškais pinigais apsidovanojo už pandemijos suvaldymą

Dalintis:

Sako – neperšokęs griovio, nesakyk op. Tačiau „baltieji rūmai“ įsivaizduoja, kad tą griovį jau peršoko – kad koronaviruso pandemija Tauragėje suvaldyta, todėl skuba savo pastangas įvertinti pinigais. Už sėkmingą pandemijos valdymą ir dėl to padidėjusį darbo krūvį savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui ketinama net pusę metų mokėti beveik pusės jo atlyginimo dydžio priedą, arti 1000 eurų išmokas gavo ir daugiau valdininkų. O štai tiesiogiai su COVID-19 dirbusiems kitų rajono įstaigų darbuotojams už pastangas arba nekliuvo nieko, arba katino ašaros.

Dydį slepia

Tauragės rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus parengtame, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus pasirašytame sprendimo projekte rašoma, kad atsižvelgdama į savivaldybės mero Dovydo Kaminsko sausio 15 d. pateiktą tarnybinį pranešimą taryba nusprendžia skirti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui pareiginės algos priedą. Priedo dydis sprendimo projekte neatskleidžiamas – nurodoma, kad šie duomenys neskelbtini. Priedas prie algos M.Petraičiui bus mokamas pusę metų už tai, kad jis vadovauja savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijai ir turi papildomų užduočių. Paprastai kalbant, M.Petraitį papildomi darbai užgriuvo šalyje išplitus koronaviruso pandemijai.

Šio dokumento priede paaiškinama, kad priedas prie atlyginimo, vadovaujantis įstatymais, M.Petraičiui gali siekti 10–40 proc. jo tarnybinio atlyginimo dydžio. Šiuo metu savivaldybės administracijos direktoriui mokamas 3234 Eur atlyginimas iki mokesčių.

M.Petraitis mero valia 2020 m. jau yra gavęs solidų priedą prie algos – už Tauragės baseino statybų projekto įgyvendinimą jam buvo išmokėta atlyginimo dydžio premija.

Uždraudė kalbėti su žiniasklaida?

„Tauragės kurjeris“ penktadienį bandė prisiskambinti rajono merui D.Kaminskui dėl išsamesnės informacijos apie savivaldybės darbuotojų premijavimą per pandemiją, tačiau telefonu jis neatsiliepė. Klausimus raštu išsiuntėme merui, savivaldybės spaudos atstovui Kasparui Bertašiui ir M.Petraičiui.

Meras pirmadienio rytą atsiuntė atsakymą, prašydamas jo neredaguoti (M.Petraičiui skiriamą priedą jis kažkodėl išdalijo ne 6, o 16 mėnesių, esą tiek laiko gali tęstis pandemija, nors priedas bus išmokėtas per pusę metų). Kadangi straipsnis jau buvo parengtas spaudai, o mero atsakymas ilgas, vis dėlto jį kiek patrumpinome. Atsakydamas į klausimą, už ką M.Petraičiui siūlo priedą, D.Kaminskas išvardijo visas jo pareigas, susijusias su pandemijos suvaldymu, rašo, kad jau įvyko 70 Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžių, dar administracijos direktorius buvo atsakingas už Tauragei skirtų 5 mln. Eur įsisavinimą, kad šių lėšų nereikėtų grąžinti į biudžetą. Dėl to M.Petraičiui padidėjo darbo krūvis.

„Vadovaudamasis teisės aktais, Tarybos nariams pasiūliau skirti administracijos direktoriui 40% priemoką maksimaliam 6 mėnesių laikotarpiui arba iki ekstremalios situacijos Lietuvoje pabaigos, jei tai įvyktų anksčiau nei praeis 6 mėnesiai. Skaičiuojame, kad administracijos direktorius padidėjusiu darbo krūviu dirba nuo praėjusių metų vasario mėnesio, o žvelgiant į šiandieninę situaciją, manome, kad ekstremali situacija dar tęsis mažiausiai pusę metų. Tai minimaliai sudaro 16 mėnesių, todėl priemokos dydis per mėnesį „į rankas“ sudarys apie 281,25 eur/mėn.“, – rašo meras.

Pasikalbėti šių eilučių autorei penktadienį pavyko su keletu savivaldybės administracijos tarnautojų, tačiau jie patikino, kad bendrauti su žurnalistais jiems uždrausta. Vis dėlto redakcijai buvo įvardytas M.Petraičiui planuojamos priemokos dydis – pusę metų už papildomus darbus pandemijos metu šiam valdininkui planuojama atseikėti didžiausią įstatymo leidžiamą priedą prie algos, 40 procentų jo atlyginimo dydžio.

Be to, „Tauragės kurjerio“ redakcija informuota, kad premijas ir priedus prie atlyginimų jau gavo ne vienas savivaldybės administracijos specialistas, tik apie tai viešai neskelbiama.

Užgriuvo papildomi darbai

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narė socialdemokratė opozicijos pirmininkė Rita Grigalienė penktadienį patikino, kad sprendimo projekto dėl M.Petraičiui skiriamo solidaus priedo prie atlyginimo tarybos nariai bent jau iki penktadienio dar nesvarstė.

Opozicijos pirmininkė Rita Grigalienė sako, kad siūlymas premijuoti už darbą pandemijos metu Modestą Petraitį jai buvo netikėtas. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Šio klausimo nebuvo pateikta nė vienam praėjusią savaitę posėdžiavusiam komitetui. Pabandžiau sistemoje rasti mero tarnybinį pranešimą, kuriuo vadovaujantis planuojama priedą M.Petraičiui mokėti, tačiau neradau ir jo. Tarnybinis pranešimas tarybos nariams, bent jau opozicijai, nepateiktas. Be to, ir pats sprendimo projektas tarybos nariams buvo atsiųstas tik penktadienį. Kaip žinote, posėdis planuojamas sausio 27 d., – sakė tarybos narė.

Opozicijos vadovė patikino, kad pabandys išsiaiškinti, kam ir už kokius papildomus darbus dėl pandemijos Tauragės rajone suvaldymo premijos jau paskirtos ir mokamos.

Kiek vėliau „Tauragės kurjeriui“ pavyko gauti sausio 15 d. mero D.Kaminsko pasirašytą tarnybinį pranešimą „Dėl priemokos skyrimo Modestui Petraičiui“. Jame meras siūlo tarybai skirti M.Petraičiui 40 proc. dydžio jo pareiginės algos priemoką, kuri bus mokama nuo šių metų sausio 4 d. iki liepos 3 d. Tarnybiniame pranešime rajono vadovas paaiškina savo siūlymo motyvą – papildomų darbų M.Petraičiui atsirado šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl COVID-19 pandemijos.

Gavo 800 Eur

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas T.Raulinavičius, vadovaujantis rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui, patvirtino, kad ir jis gavo premiją už pandemijos Tauragėje valdymą. Premija jam išmokėta rudenį, siekė 800 Eur „į rankas“.

T.Raulinavičius informavo, kad priedų ir premijų už situacijos suvaldymą buvo išmokėta ir daugiau savivaldybės tarnautojų, tačiau kiek ir kam neįvardijo.

Tai tikrai ne vien savivaldybės administracijos nuopelnas, tai bendras visų institucijų darbas – ir ligoninės, ir Visuomenės sveikatos biuro. Daug įstaigų dirba šiame procese.

Paklaustas, ar tikrai dabar laikas mokėtis premijas už pandemijos suvaldymą, kai pandemija dar nesuvaldyta, T.Raulinavičius nurodė pagrindinį tokio sprendimo motyvą – Tauragė patenka į savivaldybių, kuriose sergamumo indeksas mažiausias, dešimtuką. Tačiau kiek čia savivaldybės administracijos nuopelno, kad už tai reikėtų mokėti premijas?

– Tai tikrai ne vien savivaldybės administracijos nuopelnas, tai bendras visų institucijų darbas – ir ligoninės, ir Visuomenės sveikatos biuro. Daug įstaigų dirba šiame procese, – sakė T.Raulinavičius.

Kaip vakar informavo savivaldybės atstovas spaudai K.Bertašius, „už aktyvų trijų mėnesių darbą ir skirtus viršvalandžius po darbo valandų bei savaitgaliais ekstremalios situacijos laikotarpiu (per pirmąjį karantiną) Tauragės rajono savivaldybės administracija skyrė priedus 25 asmenims. Priedų dydžiai nustatyti ir skirti pagal skirtą laiką ir indėlį COVID-19 situacijai suvaldyti. 8 daugiausiai prisidėjusiems asmenims buvo skirta 800 Eur priedas, dar 6 asmenims buvo skirta po 500 Eur, o 11 darbuotojų gavo po 300 Eur. Taip pat 16-ai ugdymo ir neformalaus ugdymo įstaigų vadovams buvo skirti dviejų mėnesių 15% atlyginimo dydžio priedai. 79 Tauragės rajono socialiniams darbuotojams, karantino metu (rizikos sąlygomis) dirbusiems, buvo paskirstyti 49 430 Eur, o 14-ai vaikų ir (ar) paauglių užimtumo programos projektų vykdytojams – 5760 Eur“.

Užteko tik šokoladui

Tačiau kitos institucijos, taip pat prisidėjusios ir tebeprisidedančios prie pandeminės situacijos valdymo ir su sergančiais žmonėmis kontaktavusios tiesiogiai, premijų už tai savo darbuotojams mokėti neskuba, o jei ir moka, tikrai ne tūkstančius eurų.

Taip pat skaitykite:
Etikos sargai: savivaldybės administracijos direktorius supainiojo interesus
Skolinasi beveik 2 mln. eurų – pritrūks pinigų algoms
Valdantieji išskalbė „baltųjų rūmų“ direktoriaus mundurą

Vienos labiausiai koronaviruso paveiktos miesto mokyklos – „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė patvirtino, kad kolektyvui prieš Kalėdas buvo išmokėti priedai už pandeminės situacijos mokykloje valdymą, tačiau tik simboliniai.

– Net nepavadinčiau to premijomis, gal labiau minimaliu paskatinimu, nes tie priedukai siekė vos po keliasdešimt eurų. Dar pasakiau kolektyvui – galbūt už juos nusipirksite šokoladą ar ananasą, bet gerai knygai tikrai neišeis. Premijas gali mokėti, kai turi tam pinigų, – sakė mokyklos vadovė.

Adakavo socialinių paslaugų namai, kuriems virusas kirto itin skaudžiai, sirgo šimtai gyventojų ir dauguma darbuotojų – įstaigoje net buvo įrengę vadinamąjį „kovidinį“ skyrių. Vienkartinės premijos, direktorės Kristinos Anulienės teigimu, buvo išmokėtos tik tiesiogiai su sergančiaisiais šiame skyriuje dirbusiems darbuotojams. Kaip sako K.Anulienė, tai buvo tiesiog „trupiniai“ – po keletą šimtų eurų.

– Kovidiniame skyriuje dirbusiems žmonėms teko sunkus ir labai atsakingas darbas – ir vartyti ligonius reikėjo, ir vaistus leisti, ir lašines statyti. Be to, prievartos nebuvo, visi šie darbuotojai, dirbę šiame skyriuje, pasisiūlė patys, kai kuriems teko dirbti ištisomis paromis, – sakė K.Anulienė, patikinusi, kad šiuo metu pandemija įstaigoje tikrai suvaldyta – nebeserga nei gyventojai, nei darbuotojai, šiuo metu vyksta skiepijimo procesas.

Premijos Adakavo socialiniuose namuose buvo mokamos tik Adakave veikiančios įstaigos darbuotojams, Tauragės padalinio darbuotojams jos neskirtos.

O štai Tauragės autobusų parko, kuriam taip pat teko prisidėti prie pandemijos rajone suvaldymo vežant žmones į karščiavimo kliniką, mobilųjį punktą, pavasarį pargabenant iš oro uostų, vadovas Rimantas Martinavičius sako, kad ne apie premijas jis dabar galvoja. Jokių premijų darbuotojams nemokėta, nes tam nėra lėšų.

– Dabar mes turime galvoti apie kitus dalykus – kaip išgyventi šioje sudėtingoje situacijoje ir apskritai manau, kad labiausiai premijų nusipelno medikai, – sakė R.Martinavičius.

***

Nuo koronaviruso pandemijos pradžios Tauragės rajono savivaldybėje registruotas 2151 COVID-19 atvejis, 58 žmonės mirė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą