Šilalės gatvėje duris atvėrė keramikos dirbinių studija-krautuvėlė, kurioje gimsta ir klientų laukia Jolantos Daukilienės rankų darbo papuošalai bei interjero detalės. Jolantos darbai – mažyčiai meno kūriniai. Tokios dirbtuvėlės-krautuvėlės Tauragėje dar nebuvo.
Autorinių keramikos dirbinių ir papuošalų studijos „Jola“ įkūrėja Jolanta Daukilienė – asociacijos „Kūrėjų meistrų respublika“ narė. Jos gaminti papuošalai pirmą kartą Tauragėje buvo eksponuojami 2014 metais viename „Vakarutės“ klubo surengtų renginių. Vėlesniaisiais metais ši gabi tauragiškė jau dalyvavo Dizaino savaitės parodose.
Jolantos papuošalų įprastai galima įsigyti įvairiose šalies mugėse, tačiau mugės per karantiną atšauktos. Moteris atvirauja, kad turi nuolatinių klientų, jos dirbinius pamatę įsigyja ir kitų šalies miestų gyventojai.
Jolanta keramikos papuošalus ir net paveikslus pagal individualius užsakymus kuria nuo 2013 metų. Kai kuriems tauragiškiams ji pažįstama ne tik kaip originalių papuošalų kūrėja, bet ir kaip grožio salono „Elita“ savininkė. 20 metų Jolanta dirbo kirpėja.
– Kirpėjas – grožio specialistas, jis turi turėti meno gyslelę. Man visada patikdavo gaminti rankdarbius, vaikystėje mėgau piešti. Giminėje turime menininkų. Mano mamos dėdė Zigmas Jonušaitis buvo liaudies meistras skulptorius. Ir abi mano močiutės – mezgėjos, – paklausta apie menišką prigimtį, pasakojo pašnekovė.
Kodėl keramikos papuošalų studiją Jolanta nusprendė atidaryti tokiu sunkiu metu, per karantiną? Kūrėja sako, kad taip jau sutapo, ši studija – ilgai brandinta mintis, be to, tai nėra naujas verslas. Studiją ji atsidarė savo namų kieme Tauragėje, Šilalės g. Ir viską daro pati. Ji – ir dizainerė, ir gamintoja, ir pakuotoja, ir vairuotoja, ir vadybininkė, ir pardavėja.
– Mintyse šią studiją kūriau seniai, kol pagaliau svajonė tapo apčiuopiama, – pasidžiaugė pašnekovė.
Darbo su keramika Jolanta mokėsi įvairiose suaugusiųjų studijose, privačiuose kursuose. Juvelyrikos studijas baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.
Keramikos papuošalų krautuvėlė „Jola“ – tikriausiai ne tik Jolantos svajonė, o ir tauragiškių, mėgstančių išskirtinius papuošalus. Papuošalai gaminami iš keramikos su sidabru, auksu ar platina. Pasak kūrėjos, jie lengvi ir patogūs. Auskarų kabliukai prabuojami Lietuvos prabavimo rūmuose, ant jų įspaudžiamas vardoženklis – J raidė. Vien auskarų savo klientėms Jolanta siūlo arti 400.
– Dviejų tokių pat porų nėra. Neišeina tokie pat ir nenoriu. Kiekvienas papuošalas yra meno kūrinys – kiekvienas su piešiniu, kurį nupiešiu pati. Dizainą, spalvinius derinius taip pat kuriu pati, – atvirauja Jolanta, ir jaukų studijos interjerą įrengusi pati.
Pagaminti vienus auskarus – nuo eskizo iki prabavimo užtrunka apie mėnesį. Tikriausiai smalsu, kiek tokie kainuoja. Nuo 25 iki 50 eurų. Kaina priklauso ir nuo tauriųjų metalų, kurie naudojami papuošalui gaminti.
Šioje studijoje yra ir interjero puošmenų. Net tauriaisiais metalais dekoruotų kamščių aliejaus ar vyno buteliams.
– Butelių kamščius pirmiausia reikia nulipdyti, išdžiovinti, jiems išdžiūvus išdegti krosnyje. Antru etapu liejama glazūra, nuglazūravus vėl išdeginama ir tik trečiu etapu tvirtinami taurieji metalai, – gamybos detales atskleidė kūrėja.
Kai lankėmės „Jolos“ studijoje, užsuko pro šalį ėjusi gretimoje gatvėje gyvenanti moteris. Šių eilučių autorei ji prisipažino užsukusi į studiją iš smalsumo, nes per karantiną turi daug laisvo laiko. Sakė, kad nėra papuošalų mėgėja, tačiau keletą turi – būna progų, kai norisi pasipuošti. Papuošalai – auskarai, segės, kaklo papuošalai, kokius klientė pamatė šioje krautuvėlėje, jai labai patiko, nors tądien ir nepirko nieko.
Kadangi visi papuošalai gaminami čia pat studijoje, gamybos metu dėl visų saugumo pirkėjams ne visada durys atviros.
– Ir dėl epidemiologinės situacijos, kaip aš sakau, šiuo keistu gyvenimo periodu klientų prašau prieš atvykstant susisiekti telefonu 8 615 42 235 arba parašyti žinutę į feisbuko paskyrą ir suderinti atvykimo laiką, – prašo keramikos dirbinių kūrėja J.Daukilienė.