Po kelių mėnesių pertraukos pirkėjams atvertos ir didesnės nei 300 kv. metrų ploto parduotuvės, turinčios atskirus įėjimus iš lauko. Pirmadienį pirkėjams atsivėrė ir „Senukų“ prekybos centras Tauragėje – Irenos Alijošienės prekybinė komercinė firma „Agava“. „Jūs neįsivaizduojate, kaip laukėme šios dienos, dirbti pradedame lyg nuo nulio“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo verslininkai Alijošiai.
Kai uždaro, krenti į dugną
Pasak „Senukų“ Tauragėje direktoriaus Tado Alijošiaus, kiekvieno verslininko tikslas – verslą plėsti, o kai jį uždaro, krenti į dugną. Vis dėlto pokalbio metu T.Alijošius ne kartą akcentavo: karantinas – ne karas ir bombos nekrenta.
Karantino laikotarpiu, kai pirkėjai negalėjo ateiti į Tauragės „Senukus“ pasižvalgyti ir išsirinkti prekių, jas šioje parduotuvėje buvo galima užsisakyti elektroniniu paštu ir telefonu.
– Bet tai ne tas pats, kas dirbti gyvai bendraujant su klientu. Tai nėra gerai nei klientams, nei verslui, – sakė įmonės vadovė Irena Alijošienė.
Anot I.Alijošienės, kai kurie pirkėjai įvairių buities prekių įsigydavo kituose prekybos centruose, kurių darbas per karantiną nebuvo nutrauktas, tačiau santechnikos prekių, ypač atsitikus kokiai bėdai, vis tiek skubėdavo į „Senukus“ – šios buvo išduodamos atsiėmimo punktuose. Ir dabar tiems, kurie nenori ar negali atvykti į parduotuvę, prekes ir toliau pristatys į namus.
– Sudėtinga buvo dirbti, bet išgyvenome. Prasideda sodo, lauko darbai. Laukiame sugrįžtančių klientų. Stengsimės, kad bent jau šiemet į karantiną nereikėtų grįžti. Ir patys saugomės, ir kitus saugome. Stebime, kad pirkėjai dėvėtų veido kaukes, tačiau savo darbuotojams sakiau, jei kas užmiršęs ateis be kaukės, didelio triukšmo nekelkite, verčiau duokite žmogui kaukę, – kalbėjo I.Alijošienė.

Kovo 15-ąją „Senukų“ pirkėjai neužplūdo, tačiau verslo savininkai tikisi, kad gyvenimas pamažu grįš į įprastas vėžes. Daivos Žebelienės nuotrauka
Jei nenorėsime karantinuotis, turėsime skiepytis
Tadas Alijošius patikino, kad pirmas tikslas buvo pradėti dirbti, ką jie ir padarė kovo 15-ąją, o kitas – stengtis, kad vėl neuždarytų. Tam reikalingi ir profilaktiniai darbuotojų testavimai, ir skiepai nuo COVID-19. Verslininkas mano, kad visuomenei teks išmokti gyventi su šiuo virusu: dėl skiepų yra įvairių nuomonių, bet jei nebenorime karantinuotis, turėsime pasiskiepyti.
Alijošiai patikino, kad per karantiną darbuotojų neatleido. Kai kurie darbuotojai išėjo atostogų, kai kurie buvo išleisti į dalines prastovas, o turintys vaikų iki aštuonerių metų gavo nedarbingumą.
– Išeis dirbti į kitą įmonę ir nebeturėsime, – svarstė T.Alijošius, tačiau netrukus abu pašnekovai patikslino, kad algos jų įmonėje Tauragės lygmeniu nemažos.
– Kaip matote, rekvizitai.lt paskelbta, kad vidutinis darbo užmokestis pas mus apie 1300 eurų. Ir tuo laikotarpiu, kai negalėjome įprastai dirbti, algų nemažinome, nors iš valstybės jokios kitos pagalbos, išskyrus už prastovas, nesulaukėme. Nors dėl tiek džiaugiamės, – kalbėjo įmonės savininkė.
Pirmadienio rytą pirkėjai neužplūdo
Kovo 15-osios rytą pirkėjai „Senukų“ neužplūdo – čia lankėsi vos vienas kitas, kiek daugiau buvo prie sodo ir daržo prekių. Šių eilučių autorės pakalbinta Loreta sakė atvažiavusi nusipirkti elektros prekių, moteris dairėsi šviestuvo.
– Yra tokių prekių, kurių internetu neišsirinksi, – sakė Loreta ir pasakojo, kad laukė dienos, kai bus atidaryti „Senukai“.
Pirkėjas Remigijus rinkosi plyteles, kurių, anot jo, nepamačius nesinori užsisakyti.
T.Alijošius patikino, kad nors verslui buvo sunkus laikas, nuolaidų, kaip ir anksčiau, bus – akcijos paskatina pirkti.
– Pirkėjams nerūpi, ar verslui sunku. Gal kai kurie jų taip pat negavo pajamų, todėl reikia patrauklių pasiūlymų. Mes norime parduoti, pirkėjai – nusipirkti jiems palankesne kaina, – kalbėjo „Senukų“ vadovas.