Gyvūnų globėjai: paimtų šunų būklė vis dar bloga

Dalintis:

Po gyvūnų gelbėjimo Meldiklaukių kaime ir Gaurės gatvėje, Tauragėje, praėjo mėnuo. Šunis globojančios VšĮ „Būk mano draugas“ savanorė nutarė atvirai papasakoti apie tai, kokios būklės augintiniai pas juos pateko, kokios buvo veterinarijos gydytojų išvados ir kaip keturkojai jaučiasi dabar.

Kretingos rajone šunų daugykla aptikta prieš daugiau nei mėnesį – rugsėjo 3-iąją. Narvuose siaubingomis sąlygomis laikyti šunys galiausiai buvo išvežti, o jų daugintoja sulaukė didžiulio visuomenės pasmerkimo. Atidūs žmonės pažino Kretingos rajone daugyklą laikiusią moterį kaip turinčią ryšių su Tauragės rajonu ir savanoriai ėmėsi iniciatyvos. Suskubta ieškoti nelegalių daugyklų, o paieškos trumpam sustojo Meldiklaukių kaime. Prie nuošalios sodybos, aptvertos aklina tvora, rugsėjo 5-ąją susirinko didžiulis būrys žmonių. Buvo iškviesti policijos pareigūnai, veterinarijos gydytoja ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė. Tik šiems ir pavyko vėlų vakarą patekti į sodybos teritoriją apžiūrėti laikomų šunų, kurie vėliau buvo paimti dėl antisanitarinių laikymo sąlygų.

Kiek vėliau paimti šunys ir iš Gaurės gatvėje esančios privačios sodybos. Ten rasti taksai ir katė su dviem kačiukais. VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įkūrėjos Ligitos Juščienės teigimu, katinėliai buvo laikomi taip pat baisiomis sąlygomis. Dėl pastarojo atvejo policijos pareigūnai net pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Praėjus mėnesiui, gyvūnus globojančios įstaigos „Būk mano draugas“ savanorė Diana Valeikaitė „Tauragės kurjeriui“ papasakojo, kokios būklės šunys rasti.

– Pirmiausia tai turiu pasakyti, kad visi pas mus iš Tauragės rajono patekę šunys buvo nesocializuoti. Kai kurie jų net bijojo eiti į lauką. Keturios patelės atkeliavo besilaukiančios, trys prancūzų buldogės jau turėjusios Cezario pjūvio operacijas. Gaurės gatvėje rasta maža taksiukė vos kvėpavo, jai vėliau nustatytas bronchitas. Kita taksiukė iš tos sodybos buvo akla viena akimi, kaip sako veterinarai – dėl mechaninio sužeidimo. Dar vienas taksiukas vis viduriuoja. Jau apie peraugusius nagus, blusas ir kirminus net nekalbu – visi jų turėjo, – neužsikirsdama pasakojo pašnekovė.

Veterinarijos gydytojų teigimu, taksų veislės kalytei akis sužalota mechaniniu būdu. „Būk mano draugas“ nuotrauka

Nuspręsta, kad bronchitu sirgusiai taksų veislės jaunai kalytei reikalinga priežiūra namuose ir ramybė, todėl ją laikinai globoti pasisiūlė Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistė.

Primename, kad Gaurės gatvės sodybos šeimininkė vėliau pati specialistams prisipažino kelis taksų veislės šuniukus paslėpusi kaime, netoli Tauragės. Nuvykus ten jie buvo surasti ir taip pat paimti laikinai globai. „Būk mano draugas“ savanorė teigia išsiaiškinusi, kad šuniukai kelias dienas buvę užrakinti tvarte – tikėtina, jog ėdesio ar vandens gavo tik juos radus ir paėmus globėjams.

– Baisiausia tai, kad kai kurios buldogės buvo su dar neištirpusiais siūlais po Cezario pjūvio operacijos, o jau laukėsi kitos vados. Pagal standartus, kad kalytė atsivestų sveikus šuniukus ir nebūtų pati žalojama, kergti galima ne dažniau kaip kartą per metus. Tačiau veterinarai turi vaistus, kuriais sukelia rują ir taip šunys kergiami kur kas dažniau, – kalbėjo pašnekovė, leisdama suprasti, kad dauginimas vyko ne be veterinarijos gydytojų žinios.

Katės Gaurės gatvėje, Tauragėje, buvo laikomos narvuose.

Nors atrodo, kad šunų dauginimu užsiimantys „verslininkai“ turėtų rūpintis savo šunimis vien dėl sveikų vadų, panašu, jog taip nėra. D.Valeikaitė tvirtino, kad pagal standartus sveika labradorų veislės kalytė turėtų sverti 35-40 kg, tačiau į „Būk mano draugas“ patekusi besilaukianti labradorė svėrė vos 28 kg. Kitai labradorei nustatytas aukštas kraujospūdis.

„Būk mano draugas“ atstovės teigimu, per mėnesį savanorių vedžiojami, prižiūrimi šunys pasikeitė neatpažįstamai. Jie labai laukia pasivaikščiojimų, nori žmogaus dėmesio ir bendravimo.

– Skaitėme straipsnį „Tauragės kurjeryje“, kur pateikiamas daugintojų požiūris. Išbaltintas tvartas neįrodo, kad šunys toliau nebus kaip eiliniai dauginimo fabrikai. Darysime viską, kad šunys į Meldiklaukių tvartą nebegrįžtų net kastruoti. Kai toje sodyboje vyko patikrinimas, tvarte esantys varteliai net buvo užrūdiję – tai rodo, kad jie nebuvo darinėjami. Tas žmogus tvirtina, kad šuniukų nepardavinėja, bet jo feisbuko profilyje radome senų skelbimų, – rėžė savanorė.

Po pastarųjų įvykių sujudo visa šalis – savanoriai ėmėsi daugyklų paieškų, tikrino net nuošaliausias sodybas. Kai kurie patikrinimai pasiteisino ir buvo paimama dar daugiau šunų, kai kuriais atvejais informacija nepasitvirtindavo. Visgi tai išprovokavo ir valdininkų susirūpinimą. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią savaitę paskelbė ieškanti gyvūnų gerovės specialistų. Jų visoje Lietuvoje planuojama įdarbinti 13. Iš jų 10 bus įdarbinti regioniniuose VMVT departamentuose – taip pat ir Tauragėje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą