Iš pareigų pasitraukė Šilalės rajono mero patarėjas: nesutiko grįžti dirbti į kabinetą

Dalintis:

Šilalės rajono mero Algirdo Meiženio patarėju dirbęs Petras Dargis paviešino pasitraukiąs iš užimamų pareigų. Kaip jis pats teigia, to prireikė, kai onkologine liga sergantį darbuotoją meras esą norėjo priversti atsisakyti darbo nuotoliniu būdu ir toliau tarnybą tęsti savivaldybėje.

Viešoje feisbuko grupėje „Šilalės balsas“ dabar jau buvęs Šilalės rajono mero patarėjas Petras Dargis paskelbė ilgą pranešimą, kuriame viešai informavo apie savo pasitraukimą iš užimamų pareigų. Pranešime jis dėstė dar pavasarį buvęs operuotas dėl onkologinio susirgimo. Dėl to medikai jam rekomendavę saugoti savo sveikatą, o plintant pandeminiam virusui dirbti nuotoliniu būdu. Užsikrėtimas koronavirusu nežinia kaip paveiktų vyro sveikatą.

„Dabartinių technologijų laikais dirbti nuotoliniu būdu – jokia problema. Kasrytiniai mero, jo patarėjų ir administracijos vadovų pasitarimai, komitetų, komisijų, rajono tarybos posėdžiai nuotoliniu būdu vyksta puikiausiai, be jokių sutrikimų. Sutartomis dienomis, antradieniais ir penktadieniais, dar važiuodavau į savivaldybę aptarti visokių politinių peripetijų. Reikėjo – važiavau ir kitomis dienomis. Pastaruoju laiku mano didžiausias darbas buvo kartu su rajono vadovais važiuoti pas bendruomenėms labiausiai nusipelniusius žmones. Vadovai jiems įteikinėjo „Padėkos lašo“ nominacijas ir padėkos raštus, aš nominantus pristatinėjau visuomenei. Fotografavau, rinkau žinias telefonu, internetu, nelįsdamas į artimus kontaktus. Tai visai nesunku“, – feisbuko grupės auditorijai rašė P.Dargis.

Nepaisant galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir atliekamų pareigų, buvęs mero patarėjas savo pranešime išdėstė, kad sulaukė iš mero Algirdo Meiženio raginimo parašyti prašymą, kuriuo patarėjas pats atsisakytų darbo nuotoliniu būdu ir grįžtų į įprastą darbo režimą.

Baimindamasis dėl savo sveikatos P.Dargis apsisprendė palikti postą ir su viešos grupės socialiniame tinkle skaitytojais pasidalino savo prašymo atleisti tekstu.

„Nenorėdamas rizikuoti savo sveikata dėl galimo užsikrėtimo COVID-19, kuris galimai sukeltų onkologinės ligos paaštrėjimą, atsisakau pasirašyti prašymą atšaukti mane iš nuotolinio darbo ir prašau mane nedelsiant atleisti iš mero patarėjo pareigų, išmokant man priklausančią kompensaciją už nepanaudotas atostogas“.

Naujienų portalo lrt.lt kalbintas Šilalės rajono meras Algirdas Meiženis teisinosi, kad Petras Dargis jį ne taip suprato ir jei ne jo paties prašymas, nebūtų jo atleidęs.

Šilalės rajono meras Algirdas Meiženis

„Po to fakto yra mano potvarkiai apie nuotolinius darbus. Ir administracijos direktorius šiuo metu laikinai dirba iki pirmadienio nuotoliniu. Tai čia tikrai niekas niekur nebūtų bandęs savo primesti. O Petras dirba jau nuo lapkričio mėnesio nuotoliniame. Aš pats prašiau, kad dviese viename kabinete dirba nuotoliniu, tai vienas arba kitas eitų į nuotolinį arba abu eitų. Bandysime tuos darbinius klausimus išspręsti nuotoliniu būdu. Iš tikrųjų, buvo žmogiškai atsižvelgta. Norėjau tik pasišnekėti, bet gal emocijos iškilo nereikalingos ir įvyko taip, kaip įvyko“, – naujienų portalui lrt.lt sakė Šilalės rajono meras A.Meiženis.

Vis dėlto, meras žurnalistams pripažino, kad prašė P.Dargio grįžti į įprastą darbo režimą, nes Šilalės sergamumo COVID-19 rodikliai geri (šiuo metu Šilalės rajonas pagal sergamumą yra 3-ioje vietoje).

Patenkinus P.Dargio prašymą atleisti iš užimamų pareigų, šiuo metu A.Meiženis dirba su vienu patarėju.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patikino, kad įstatymai šioje situacijoje yra mero patarėjo pusėje – jis turėjo teisę karantino metu dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau naujienų portalo lrt.lt klausiami Vidaus reikalų ministerijos specialistai patikino, kad mero patarėjo užimamos pareigos yra politinio pasitikėjimo postas. Tad meras turi teisę atleisti tokį darbuotoją vos tik šis praranda pasitikėjimą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą