Nukirpta S.Malinausko tiesa

Dalintis:

Tauragė pasirinko – įnirtingos sekmadienio kovos pergalę švenčia liberalų kandidatas Romualdas Vaitkus. Euforija ir nutylėta tiesa. Ko rinkėjai nesužinojo ir kodėl? Šioje nuotraukoje – R.Vaitkus 2008-ųjų gegužę. Skrenda garsiuoju malūnsparniu, pakilusiu iš Arūno Pukelio-Šviniaus sodybos. Iki rinkimų dienos likus mažiau nei savaitei liberalų kandidatas dievagojosi, kad su šiuo žmogumi jį sieja išskirtinai darbiniai santykiai.

Miestas rinkosi liberalų atstovą

Spalio 25-ąją, Konstitucijos dieną, vykusio antrojo rinkimų turo į Seimą finalas buvo it lemiamos krepšinio varžybos. Pradėjus skelbti pirmųjų, išskirtinai kaimiškųjų, rinkimų apylinkių balsavimo rezultatus, pirmavo socialdemokratas Darius Petrošius. Miestas situaciją apvertė aukštyn kojomis – lyderio poziciją užėmė liberalų atstovas Romualdas Vaitkus. Galutinis rezultatas – R.Vaitkus rinkimus laimi 368 balsais. Už R.Vaitkų balsavo 6919 (49,99 proc.), už D.Petrošių – 6551 (47,33 proc.) rinkėjas.

Rinkėjų aktyvumas antrajame Seimo rinkimų ture buvo pasyvesnis – savo valią spalio 25-ąją išreiškė 38,97 proc. balsavimo teisę turinčių Tauragės apygardos rinkėjų. Spalio 11-ąją į rinkimus atėjo 43 proc. rinkėjų.

Nuotrauką pateikia kaip kozirį

Šių Seimo rinkimų agitacija, politikų debatai, likus savaitei iki antrojo turo, tapo itin aršūs. Tačiau neatsakytų klausimų, kaip ir nutylėtos tiesos, liko. Į viešumą iškilus R.Vaitkaus darbiniams santykiams su kriminaliniu pasauliu siejamu Arūnu Pukeliu, užvirė beprecedentė kova. „Tauragės kurjeris“ apkaltintas susitaręs su šiuo prieštaringos reputacijos verslininku, kad R.Vaitkaus asmuo būtų apjuodintas. Tačiau pats R.Vaitkus savo darbinius santykius su A.Pukeliu pripažino ir rinkėjus užtikrino, kad jokių kitokių ryšių su juo niekada neturėjo. Tačiau tiesa yra kiek kitokia.

R.Vaitkaus ginti stojo žinomas tinklaraštininkas, buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas. Penktadienį, spalio 23-iąją, likus vos kelioms valandoms iki rinkimų agitacijos draudimo, S.Malinauskas savo „Youtube“ kanale paskelbia nuotrauką, kurioje prie malūnsparnio stovi UAB „Tauragės kurjeris“ direktorius Renaldas Malychas ir dabartinis Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, buvęs Tauragės meras Robertas Piečia. S.Malinauskas savo kanalo žiūrovus informuoja, kad šie žmonės, skraidydami iš A.Pukelio sodybos Tauragės rajone pakilusiu malūnsparniu, tuomet pramogavo. Tai esą įrodo jų sąsajas su A.Pukeliu.

Susiję straipsniai:
Liberalų kandidatas į Seimą – asmeninis Arūno Pukelio šeimos fotografas
Į antrąjį Seimo rinkimų turą tauragiškiai siunčia Darių Petrošių ir Romualdą Vaitkų
Liberalai apsisprendė – kautis už Seimo mandatą siunčia nepartinį kandidatą

S.Malinauskas pranešė žiūrovams, kad dalis nuotraukos nukirpta – šalia R.Malycho ir R.Piečios užfiksuotas žinomas šalies sportininkas ir dar vienas žmogus. Kas šis sportininkas, tinklaraštininkas neatskleidžia, nors pažada ateityje su juo pasikalbėti, o kas stovi šalia šio sportininko, išvis nutyli. Kas jam atsiuntė šią nuotrauką ir kada kadras užfiksuotas, S.Malinauskas nepraneša.

Kiti kadrai

Tačiau „Tauragės kurjeris“ turi kitą S.Malinausko paskelbtos nuotraukos versiją, tai yra kitą kadrą, užfiksuotą tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje. Šalia R.Malycho prie malūnsparnio iš tikrųjų stovi iki kraujo visai Lietuvai žinomas Lietuvos sportininkas, o šalia jo – R.Vaitkus, tuomet vadovavęs Tauragės fotografų klubui „Fotojūra“. Dar vienoje nuotraukoje R.Vaitkus užfiksuotas jau malūnsparnio kabinoje prieš pat skrydį.

Iš kairės: Romualdas Vaitkus, žinomas šalies sportininkas (uždengtas), Renaldas Malychas, Robertas Piečia

Kodėl S.Malinauskas nutylėjo, kad 2008 m. gegužės 25-ąją A.Pukelio sodyboje kartu viešėjo ir dabartinis liberalų kandidatas į Seimą R.Vaitkus? Tikėtina, kad to nežinojo, nes jam galėjo būti nusiųsta kita nuotrauka, kurioje šalia garsiojo sportininko stovi ne R.Vaitkus, o kitas Tauragės fotografų klubo narys, tauragiškis fotografas. Būtent su juo pozuodami šalia malūnsparnio ir šio sportininko vietomis susikeitė R.Vaitkus: vieną kadrą užfiksavo jis, kitą – jo kolega. Kokį tikslą perduodami šią nuotrauką S.Malinauskui turėjo jos siuntėjai, nuspėti nesunku, kaip ir tai, kad tinklaraštininko parengta medžiaga paskelbta prieš prasidedant bet kokios rinkimų agitacijos draudimui – bet koks viešas atsakymas į ją galėjo būti laikomas įstatymo pažeidimu. Be to, rengdamas savo reportažą S.Malinauskas net nesiteikė išklausyti kritikuojamos pusės, nors tai padaryti įpareigoja visi įmanomi su žiniasklaida susiję teisės aktai. Pateikti savo versijos ir apsiginti „Tauragės kurjerio“ redakcija neturėjo galimybės.

Šių eilučių autorės žiniomis, dabar jau garsiojo pasiskraidymo malūnsparniu istorija 2008-aisiais prasidėjo nuo Tauragės fotografų klubo surengtos šio klubo narių fotodarbų parodos, kurioje apsilankė A.Pukelis. Išvydęs Tauragės fotografų darbus, A.Pukelis tuomet pasiūlė fotografams užfiksuoti Tauragės apylinkes iš dangaus, suorganizuodamas pasiskraidymą malūnsparniu. Savo pažadą ištesėjo, fotografai sutiko ir dalis klubo narių nuvyko į A.Pukelio sodybą. Kad ši istorija kada nors išlįs į dienos šviesą, tikriausiai nesitikėjo nė vienas.

„Tauragės kurjeris“ publikuoja šią nuotrauką. Žinomą Lietuvos sportininką uždengiame, su rinkimais Tauragėje jis nesusijęs, malonumą paklausti apie jo ryšius su Šviniumi paliekame S.Malinauskui.

***

Išrinktasis Seimo narys R.Vaitkus, vakar rytą atsiliepęs į šių eilučių autorės skambutį ir išgirdęs jam pateiktus klausimus, paprašė juos atsiųsti raštu, pažadėdamas, kad atsakys kaip galima greičiau.

Politikui išsiuntėme šiuos klausimus:

  1. 2008 metų gegužės 25 d. iš Arūno Pukelio sodybos skridote malūnsparniu (pridedame nuotrauką). Kaip galite pakomentuoti šį atvejį, ko tuomet vykote į A.Pukelio sodybą? Redakcija turi daugiau šį faktą įrodančių nuotraukų (jūs stovite prie malūnsparnio greta žinomo sportininko)?
  2. Kodėl debatuose teigėte, kad daugiau jokių kitų ryšių su A.Pukeliu neturėjote, jei lankėtės jo sodyboje? Kodėl apie tai nedeklaravote prieš rinkimus?
  3. Ar esate kada nors kreipęsis asmeninės pagalbos į A.Pukelį?

Pažado R.Vaitkus neištesėjo – atsakymų iki laikraščio išsiuntimo į spaustuvę neatsiuntė (R.Vaitkų apie siuntimo į spaustuvę laiką informavome). Belieka tikėtis, kad tai netaps artimiausios Seimo kadencijos tendencija.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą