Oficialu: prasideda vakcinacija trečiąja doze

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija davė leidimą sustiprinančiai vakcinos dozei visiems gyventojams, paskiepytiems ne anksčiau nei prieš 180 dienų. Iki šiol Tauragėje  sustiprinančia doze galėjo skiepytis medikai ir socialinių įstaigų darbuotojai. Praėjusią savaitę sustiprinančiąja doze Tauragėje pasiskiepijo 65 gyventojai. Medikai sako, kad žmonės suinteresuoti ir laukia, kada juos pakvies trečiam skiepui.

Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje pakartotinai pasiskiepijo jau 2 procentai gyventojų. Tauragėje kiek mažiau – 1,4 procento. Iš viso sustiprinančiuoju skiepu jau paskiepyti 538 tauragiškiai. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius ketvirtadienio rytą sakė, kad norinčiųjų skiepytis sustiprinamąja doze gyventojų skambučių pastarosiomis dienomis labai padaugėjo. Pats poliklinikos vadovas pabrėžė, kad taip pat tiki mokslu ir trečiąjį kartą vakcinuosis.

– Tai neprivaloma, bet aš jau anksčiau sakiau ir tos nuomonės laikausi, jei žmogui daugiau nei 65-eri metai ir jis serga lėtinėmis ligomis, net nereikia laukti, kol bus priimtas sprendimas masinei vakcinacijai. Sustiprinančioji dozė yra dėl žmonių sveikatos. Ypač dabar, kai taip smarkiai kyla sergančiųjų skaičiai. Medikai taip pat vakcinuojasi, akivaizdžiai mato skiepų naudą, situaciją, kuri buvo pernai, lygina su ta, kokia yra dabar – beveik nėra sergančių medikų ir medicinos darbuotojų, – sakė D.Petrošius.

Jis užtikrino, kad vakcinų užteks visiems norintiems. Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, bus skiepijama tik „Pfizer“ vakcina, o tie, kurie paskiepyti vienvalente „Janssen“ vakcinos doze, galės rinktis iš „Janssen“ ir „Pfizer“ vakcinų.

– Vakcinų tikrai nepritrūksime. Tikimės, kad aktyvumas bus didelis ir gyventojai noriai skiepysis. Rekomenduojama skiepytis, kai po antrosios vakcinos dozės jau praėjo 180 dienų, – sakė D.Petrošius.

Vakar Tauragės vakcinavimo centro medikai tauragiškius jau skiepijo trečiąja – sustiprinančia doze. Mortos Mikutytės nuotrauka

180 dienų yra praėję tiems, kurie buvo paskiepyti šių metų balandį. 12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Pfizer“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau.

Tik pasiskiepijusieji ar persirgę COVID-19 gauna galimybių pasą, be kurio jau nuo šiandien bus negalima patekti nė į vieną parduotuvę „Lidl“. Be galimybių paso neaptarnaujami ir „Maxima“ parduotuvės Prezidento gatvėje klientai bei parduotuvės „Norfa“ Bernotiškės gatvėje pirkėjai.

Nuo šiandien taip pat ribojamas žmonių skaičius prekybos vietose ir vaistinėse. Vienam žmogui privalo tekti 30 kvadratinių metrų ploto. Siekdamas suvaldyti pandemiją, ministrų kabinetas prailgino moksleivių rudens atostogas. Po Vėlinių į mokyklą mokiniai grįš tik lapkričio 8-ąją.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją.

Ar skiepysitės sustiprinančiąja doze nuo koronaviruso?

Albinas. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Albinas:

Aš pasiskiepijęs abiem dozėmis ir kol kas trečios nereikia. Pasiskambinsiu šeimos gydytojai paklausti, ar jau yra skiepų nuo gripo. Nuo jo tai tikrai reikia. Visada skiepijuosi. Tikrinuosi sveikatą, prisižiūriu. Daug laiko praleidžiu sode, mažai su žmonėmis bendrauju, tikriausiai neužsikrėsiu.

Teresė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Teresė:

Dar kol kas nepasiskiepijau, bet tikrai skiepysiuosi. Mums jau tokiame amžiuje reikia. Gerai, kad jau leido rinktis. Aš ir po dviejų dozių saugojau ir save, ir kitus. Tikriausiai tas koronavirusas niekada nepasitrauks, reikės priprasti su juo gyventi.

Birutė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Birutė:

Net kalbų negali būti. Pasiskiepijau gegužę antra doze, dabar lapkritį laukiu trečios. Skiepijausi „Pfizer“ vakcina. Pirmą dieną galva sunkesnė buvo, bet televizorių pradėjau žiūrėti ir pamiršau, kad paskiepijo. Sakė, kad maudytis negalima, nusiėmiau pleistriuką ir išsimaudžiau, nieko nebuvo. Jokio pašalinio poveikio. Visi turi skiepytis, juk tie, kurie labai prieštarauja, paskui mus užkrečia. Taip negalima. Matot, kas darosi, kiek žmonių serga. Anksčiau nuo raupų skiepijo, nuo džiovos. Reikia savimi rūpintis, reikia saugotis ir nežaisti. Vakcina juk nemokama.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą