Bebalsių šunų ikiteisminis tyrimas mėtomas kaip karšta bulvė

Dalintis:

Prieš daugiau nei metus laiko Tauragėje esančios Dainavos gatvės daugiabučiame name rasta daugiau nei 20 šunų. Nustatyta, kad net 10-čiai buvo pašalintos balso stygos ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Tačiau šis tyrimas niekaip neįgauna pagreičio – prokuratūra jį vis nutraukia.

Radybos – prieš daugiau nei metus

Dar praėjusių metų vasarį gyvūnų mylėtojams iš organizacijos „Lietuva gyvūnams“ įtarus, kad daugiabučiame name Dainavos gatvėje galimai nelegaliai veisiami šuniukai, informacija perduota Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamentui (VMVT). Specialistai nedelsdami išskubėjo į neplaninį patikrinimą. Kaip ir reikėjo tikėtis, patekti į galimą nelegalią šunų veisyklą buvo labai sunku, iškviesti ir policijos pareigūnai, teko ilgai belsti į duris, kol pagaliau vidun įsileido bute šeimininkavusi J.S. Tiesa, šeimininkavimu to nelabai pavadinsi – trijų kambarių bute aptikus daugiau nei 20 šunų, specialistus pasitiko nenusakomas kvapas ir betvarkė.

– Patikrinimo metu dalyvavo ir veterinarijos gydytoja. Ji iškart pasakė mananti, jog šunims nukirptos balso stygos, kad jie nelotų. Tačiau dar bus atlikta išsamesnė gyvūnų apžiūra, kurios metu bus nustatyta tiksliai. Jei tokie spėjimai pasitvirtintų, tyrimas būtų perkvalifikuojamas į ikiteisminį ir šunų laikytojai grėstų baudžiamoji atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais, – prieš daugiau nei metus „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

Dainavos gatvės daugiabutyje – dar viena daugykla. VMVT Tauragės departamento nuotrauka

– Baisu buvo. Nesuprantama. Absurdiška. Visi šunys inkštė, kambaryje buvo pilna mažiukų. Nematęs to vaizdo neperpasakosi. Suprantu, su kaimynais visi nenori pyktis, bet aš jau laiptinės duris pradaręs pajutau kvapą. Negalėjai nenujausti, kad kažkas vyksta. Įdomi žmonių pozicija, kodėl nepranešė, – taip pat žurnalistams pasakojo ir Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus, dalyvavęs patikrinime.

Tyrimas nejuda

Atliekant patikrinimą bute, specialistams kilo įtarimams, kad kai kuriems šunims galėjo būti pažeistos balso stygos. Kai kurie nedidelio dydžio šunys tiesiog nelojo. Minėtieji šunys buvo vežami pas veterinarijos gydytojus, kad šie patikrintų, ar tikrai jiems buvo atliktos kokios nors procedūros. Jų išvados patvirtino, kad šuniukams tikrai pažeistos balso stygos. Tai yra Lietuvoje griežtai draudžiama procedūra, todėl kreiptasi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Tačiau čia iki pabaigos dar toli. Visai neseniai VMVT savo feisbuko paskyroje paskelbė, su kokiais sunkumais tenka susidurti.

Pranešime teigiama, kad 2021-ųjų vasario 22-ąją atliktas neplaninis patikrinimas Dainavos gatvėje esančiame bute, o kovo 4-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Rugpjūčio 17-ąją šis tyrimas sustabdytas nenustačius asmens, padariusio nusikalstamą veiką. VMVT šį sprendimą apskundė, tad rugsėjo 23-iąją aukštesnysis prokuroras sustabdė sprendimą stabdyti ikiteisminį tyrimą.

Nepaisant to, jau šių metų balandžio 4-ąją Tauragės apylinkės prokuratūra ir vėl nutraukė ikiteisminį tyrimą J.S. atžvilgiu. VMVT tvirtinimu, motyvuota tuo, jog negauta pakankamai duomenų apie tai, kokiu metu pašalintos balso stygos. Ir šį sprendimą VMVT ryžosi skųsti. Bet gegužės 10 dieną vyriausiasis prokuroras atsisakė tenkinti skundą.

VMVT specialistai nusprendė nepasiduoti ir su dar vienu skundu kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą. Tauragės rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjas birželio 13-ąją skundą tenkino. Teisėjas motyvavo tuo, kad prokuratūros atsisakymuose tęsti ikiteisminį tyrimą trūksta argumentų ir teisinės motyvacijos, neatsižvelgta į reikšmingus tyrimo metu surinktus duomenis.

„Visos šios teisinės karuselės metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai nenuleido rankų, norėdami surasti ir pateikti kuo daugiau svarbių įrodymų ikiteisminiam tyrimui atliko mažiausiai 4 neplaninius gyvūnų augintinių veisėjų patikrinimus, įvairias apklausas, šią informaciją pateikė Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui“, – rašo VMVT savo feisbuko paskyroje.

Ant VMVT specialistės Aušros Stumbrienės darbo stalo – keliolika šunų skiepų knygelių, daugumoje jų – tik veterinarijos gydytojo antspaudas, be jokio įrašo. Mortos Mikutytės nuotrauka

VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė „Tauragės kurjeriui“ šiandien patikslino, kad iš teismo gavus nutarimą panaikinti prokuratūros sprendimus ir tęsti toliau ikiteisminį tyrimą, buvo laukiama, kol praeis apskundimui skirtas terminas.

– Dabar jau baigėsi apskundimo terminas. Byla grįžta į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Ką mes galėjome surinkti, tą surinkome, perdavėme komisariatui, – sakė A.Stumbrienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą