Naminės degtinės gamintojams ir prekeiviams skirtos solidžios baudos

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus išgirdo „naminukės“ gamintojai ir prekeiviai. Teismo nuosprendžiu skirtos baudos siekia 12 tūkst. eurų, konfiskuotas ne vienas automobilis ir net traktorius.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, turėdami informacijos, 2022-ųjų kovo 29-osios rytą Šilalės rajone sustabdė patikrinti Aldonos V. automobilį ir jame aptiko 150 litrų naminės degtinės. Pradėjus tyrimą kaltinamoji savo „verslo“ nestabdė – balandžio 5-ąją ji sučiupta iš savo sodybos daržinės už 412 eurų pardavusi 80 litrų naminės degtinės Vladislovui R. ir Petrui D. Kaltinimus teisme išgirdo ir pirkėjai, tik Petras D. nuosprendžio nesulaukė – mirė.

Prieš teismą dėl naminės degtinės įsigijimo ir gabenimo stojo ir Aloyzas V. – jis sustabdytas, kaip ir Aldona V., kovo 29-ąją.

Šalia jau minėtų kaltinamųjų į teisiamųjų suolą sėdo Audrius U. ir Aivaras E. už tai, kad pagamino 240 litrų naminės degtinės ir iš 2360 litrų raugo ketino pagaminti dar 204 litrų. Vyrų fabrikėlį pareigūnai aptiko miške 2022-ųjų gegužės 24-osios vakarą.

Teismo posėdyje visi kaltinamieji pageidavo parodymus duoti po visų liudytojų apklausos. Aldona V. dėl degtinės gabenimo kalta prisipažino, teismui pasakojo, kad pro šalį važiavęs autobusiukas stabtelėjo ir tamsaus gymio vyras pasiūlė jai pirkti stipraus gėrimo. Moteris pamaniusi įsigyti sau 5 litrus, tačiau vyras neva tvirtinęs, kad tokiais kiekiais „nežaidžia“, tad Aldona V. įsigijo visus 150 litrų. Moteris neigė, kad degtinę vėliau ketino parduoti.

Kaip skelbiama teismo nuosprendyje, pirmosios apklausos metu Aldona V. pareigūnams sakė, kad naminės degtinės jai reikėjo ūkio darbininkams pavaišinti. Įsigytą gėrimą ji gabeno paslėpti savo miške. Vėlesnėje apklausoje tvirtino, kad degtinės reikėjo įvairiems antpilams gaminti, gyvuliams. Pastaruosius parodymus kaltinamoji pakartojo teisme. Teismas konstatavo, kad Aldonos V. įsigytas naminės degtinės kiekis yra aiškiai per didelis asmeniniam naudojimui. Vladislovas R. šiame epizode kaltę pripažino ir pasakojo, kaip naminės degtinės įsigijo iš Aldonos V., jos esą prašė Petras D., kuris kaltę apklausų metu taip pat pripažino, bet mirė nesulaukęs teismo nuosprendžio.

Aloyzas V. teismui irgi dėstė versiją, kad 150 litrų naminės degtinės įsigijo atsitiktinai, mat jam jos pasiūlė labai pigiai, o parduoti jos tikslo neturėjęs. Pirminė versija buvo tokia pat, kaip Aldonos V. – degtinė reikalinga pavaišinti ūkio darbininkams. Vėliau vyras teismui pasakojo, kad slaugė uošvę ir naminės degtinės reikėję praguloms trinti.

Kaltinamasis Tomas D. teismui teigė esąs niekuo dėtas, tačiau ketinęs prisiimti kaltę vietoj tėvo Petro D. Tik vėliau supratęs, kad bus negerai. Jis tvirtino, kad Aldona V. meluoja, o savo namuose turi visą naminukės parduotuvę.

Naminukės gaminimu organizuotoje grupėje kaltintas Audrius U. kaltės nepripažino, o Aivaras E. – tik iš dalies.

Viename teismo posėdžių buvo išklausyti kai kurių kaltinamųjų telefoniniai pokalbiai. Juos išklausius, kaltinamieji pripažino, kad kalbėjosi jie, tačiau visi kaip vienas „prarado atmintį“ – nepaaiškino, apie ką tiksliai buvo kalbamasi.

Tauragės apylinkės teismas visus kaltinamuosius, išskyrus Tomą D., pripažino kaltais dėl disponavimo naminiais stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Aldonai V. teismas skyrė 7500 Eur baudą, 7000 Eur į valstybės biudžetą turės sumokėti Aloyzas V. Jų abiejų automobiliai teismo nuosprendžiu konfiskuojami.

Degtinės gaminimu kaltintam Audriui U. skirta 12 400 Eur bauda. Teismas nusprendė konfiskuoti ir jo traktorių bei puspriekabę, kaip nusikaltimo įvykdymo priemones. Jo bendrininku pripažintam Aivarui E. skirtas pusantrų metų laisvės atėmimas, bausmę atidedant tokiam pat laikotarpiui, ir 5400 Eur bauda. Nuosprendžiui įsigaliojus nuteistasis įpareigotas per du mėnesius pradėti dirbti, neišvykti už rajono ribų be prižiūrinčios institucijos leidimo.

Vladislovui R. skirta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant metams. Jis taip pat turės sumokėti 500 Eur į Nuo nusikaltimų nukentėjusių asmenų fondą, konfiskuojamas jo automobilis.

Prieš mirusį Petrą D. baudžiamoji byla nutraukta, o jo sūnus Tomas D. išteisintas neįrodžius kaltinimų.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą