Populiarėja lėtasis turizmas: Pagramančio regioniniame parke lankytojų nestinga

Dalintis:

Lėtasis turizmas – dar tik populiarėjantis terminas, tačiau daugelio šeimų jau pamėgtas laiko leidimo būdas. Tokie keliautojai Pagramančio regioniniame parke užsukę praleidžia kone visą dieną, mėgaudamiesi gamta, lankydami įvairius objektus.

Internete galima rasti informacijos, kad lėtasis turizmas – ištisa filosofija, apimanti ne tik keliavimą, bet ir mėgavimąsi vietos maistu, vietinių ūkininkų užauginta produkcija, įvairias edukacijas, kai prisiliečiama prie vietinių žmonių gyvenimo. Tai visiška priešingybė įprastoms ekskursijoms, kai skubama apibėgti kuo daugiau žymių objektų per kuo trumpesnį laiką.

Tauragės rajono vietos veiklos grupė kartu su tokiomis pat grupėmis Ukmergės ir Alytaus rajonuose ėmėsi įgyvendinti projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“. Turistams pristatoma Mažonų seniūnija su Pagramančio regioniniu parku. Projektas pradėtas dar pernai, tačiau dėl karantino iki šiol neužbaigtas – kai tik bus galimybė, planuojamas užbaigiamasis menininkų pleneras. O kol kas Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė džiaugiasi gamtos apžiūrėti atvykusiais lankytojais.

– Šiuo projektu yra reklamuojamas lėtasis turizmas. Atvyksta pavieniai žmonės, susipažįsta su įvairiais objektais, lankosi edukacijose. Žinoma, kol kas edukacijos ir ekskursijos negalimos, tačiau matyti, kad žmonės labai nori ištrūkti iš savo dėžučių, tad atvyksta pas mus, – kalbėjo R.Krompalcienė.

Taip pat skaitykite: Gamtos apdovanotas kraštas – Pagramančio regioninis parkas

Pagramančio regioninis parkas pasirūpino turistais ir nors vidun į lankytojų centrą patekti nepavyks, prie durų laukia išrikiuoti lankstinukai su pažymėtais lankomais objektais, pasivaikščiojimų takais.

– Žmonės siekia ištrūkti iš miesto aplinkos, tad važiuoja ir lanko tokias vietas kaip mūsų regioninis parkas. Aš pati gyvenu Pagramantyje, matau, kad ir su išmaniaisiais telefonais turistai eina, ieško pažymėtų lankytinų vietų. Greitu metu miestelyje pastatysime ir pėsčiųjų taką žyminčias rodykles, kuriomis vadovaujantis bus galima pasivaikščioti, – pasidžiaugė pašnekovė.

R.Krompalcienė tvirtino, kad itin dažnai atvyksta šeimos kone visai dienai. Ypač populiarus maršrutas – 5 km ilgio, vedantis per 4 kabančius tiltus, pro Meilės akmenį ir Pagramančio bažnyčią, kuri dažniausiai būna atrakinta, kad kiekvienas galėtų bent minutei užsukti vidun.

– Lakštingalų slėnis tai visada ypatingai lankoma vieta, tačiau nepamiršta žmonės užvažiuoti ir į Lylavos pažintinį taką, Plynosios aukštapelkę aplanko. Tikrai pas mus yra ką pamatyti, o kai tik bus galimybė, vėl pradėsime rengti edukacijas ir ekskursijas. Labai pasiilgome savo darbo, o ypač – lankytojų, – patikino Pagramančio regioninio parko atstovė.

Daugiau: Į Lylavos pažintinį taką lankytojai traukia net darganotą rudenį

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą