fbpx

Tauragiškė Meidė Šlamaitė drebins „Lietuvos balso“ sceną

Dalintis:

Šių metų „Lietuvos balso“ projekte išvysime ne vieną atlikėją iš Tauragės. Tarp jų – ir Žalgirių gimnazijos abiturientė Meidė Šlamaitė, kuri savo jėgas šiame projekte bandys jau antrąkart.

18-metė Meidė Šlamaitė tauragiškiams scenoje savo balso vingrybes demonstravo ne kartą įvairių renginių metu. Mokytojos Alinos Dambrauskienės lavinamu vokalu mergina stebino ir galybės konkursų komisijų narius. Nepaisant to, ji ir toliau siekia savo gabumus pademonstruoti ir televizijos žiūrovams. Šis merginos bandymas „Lietuvos balse“ – antrasis.

– Jau esu dalyvavusi „Dainų dainelės“ konkurso filmavime, taip pat „Lietuvos balso“ šeštajame sezone, prieš dvejus metus. Tąkart neatsisuko nė vienas teisėjas, tačiau dabar suprantu, kad ir aš nebuvau pasiruošusi tokiam krūviui, koks būna, kai pradedi dirbti ir repetuoti, – atviravo M.Šlamaitė.

Gimnazistė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad pasibaigus pirmajam karantinui ieškojo kokios nors įdomios ir smagios veiklos, tad užpildė „Lietuvos balso“ dalyvio anketą. Į televiziją pakliūti ne taip lengva – reikia atlaikyti perklausas, o pirmoji buvo nuotoliniu būdu.

Meidė Šlamaitė. Briedis už kadro photography

Meidės Šlamaitės pasirodymas jau rytoj, tačiau kiek anksčiau žiūrovai galėjo savo televizorių ekranuose išvysti trumpą projekto anonsą. Jame Meidė uždainavo labai neįprastą, bet gerai žinomą Rusijos atlikėjo Vito dainą, kurioje – ypač aukštos natos. Kaip ji tokią išsirinko?

Meidė Šlamaitė. Sigito Kancevyčiaus nuotrauka

– Rinkausi šiuolaikiškesnius kūrinius, bet daugelis tokių dainų jau buvo nuskambėjusios „Lietuvos balse“. Tad ir uždainavau Vito dainą, – sakė Meidė, gyvenanti daugiabučiame name ir šią melodiją besirenkanti prasidainavimui. Kaip į tai reaguoja kaimynai? – Anksčiau stengdavausi dainuoti, kai kieme matydavau mažiau mašinų – reiškia, dauguma išvykę. Mes kartais prieš naktį dainuojame namuose, tai keli kaimynai laiptinėje sutikę mamą yra pasidžiaugę. O pasipiktinusių arba nėra, arba tiesiai nepasako.

Atlikėja sako rusų kalbos nemokanti, juolab – ukrainiečių. Tačiau tai netrukdo dainuoti kūrinius šiomis kalbomis. M.Šlamaitė sako, kad daugelyje konkursų skambėjusi ukrainietiška daina „Plakala“ yra jos mėgstamiausia iš atliekamo repertuaro.

– Tai iš viso kūno einanti daina. Nors su mokytoja šią dainą ir anksčiau pastebėdavome, tačiau pati pasirinkau ją mokytis. Visas savo atliekamas dainas užsienio kalbomis išsiverčiu, kad suprasčiau, apie ką dainuoju. Tai mamos pažįstama moteris padėjo išversti ir šią dainą. Ji taip pat paaiškino kai kuriuos dalykus, kad man labiau pavyktų išjausti ją. Toje dainoje – patirtys, kurių tikrai nesu išgyvenusi, – sakė Meidė.

Mergina atvira – prieš lipdama į sceną nesikartoja dainos žodžių. Esą, jei tik kartotų, tai būtinai pamirš. O scenoje jau viskas savaime išeina, prisimenant galybę repeticijų.

Meidė Šlamaitė. Briedis už kadro photography

Gimnazijos ketvirtokei šiemet jau paskutiniai metai mokykloje. Visai nekeista, kad tokio balso savininkė savo ateitį ir toliau planuoja meno srityje. Meidė pasakojo svajojanti studijuoti aktorystę ir toliau dainuoti. Tačiau panelė puikiai valdo ir piešimo reikmenis – viena iš svajonių yra iliustruoti knygas bei išmokti daryti tatuiruotes!

– Aš mėgstu menus ir nuolat klausausi muzikos. Labai patinka klausytis vikingų stiliaus melodijų – jos įkvepia jaustis kažkuo daugiau. Kartais klausausi ir smuiko melodijų. Neturiu vieno mėgstamiausio muzikos stiliaus, kurio klausyčiausi, – sakė „Lietuvos balso“ dalyvė, kurios atliekamų dainų repertuaras taip pat labai įvairus.

Jau rytoj per LNK televiziją tęsis „Lietuvos balso“ aklosios perklausos, kuriose pasirodys ir Meidė Šlamaitė, kuri scenoje kitokia nei kasdienybėje – išsiskirianti ryškiu makiažu ir mamos siūtais unikaliais sceniniais rūbais.

„Man scena yra labai ypatinga, todėl aš noriu ypatingai ir atrodyti. Mano manymu, aš esu svajoklis, nuolatos būnu savo pasaulyje, ten matomi vaizdai suteikia įkvėpimą. Kitaip tariant, esu gyvenanti per du pasaulius: vienas pasakų miškas, kitas – realybė. Noriu dainuoti publikai, kuri nori manęs klausyti. Kai esu ant scenos, jaučiu lyg turėčiau egzistencinę prasmę, lyg mano siela kvėpuoja. Ant scenos visi kompleksai dingsta, todėl dėl kelių žmonių, kurie mano, kad aš per baisi kamerai, scenos tikrai neatsisakysiu“, – LNK televizijos žurnalistams yra sakiusi Meidė, kurią palaikyti šiame projekte galime jau rytoj 19.30 val. per LNK.

Meidė Šlamaitė. Sigito Kancevyčiaus nuotrauka

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą