Tauragės evangelikų liuteronų parapijos, gyvuojančios daugiau nei 450 metų, kunigas Mindaugas Dikšaitis organizavo Jonathan Fisk knygos „Krikščioniškos“ taisyklės, kurias kiekvienas krikščionis privalo nuolat laužyti“ išvertimą į lietuvių kalbą ir išspausdinimą, ją redagavo.
Mindaugas Dikšaitis rūpinasi teologinių knygų išleidimu: suranda vertėjus, redaguoja išverstas knygas, susitaria dėl jų išspausdinimo. Jis pasakojo, kad su kunigu, teologijos mokslų daktaru Dariumi Petkūnu dirba prie solidžių, didelės apimties teologinių knygų, nes nori parengti kunigams skirtą knygą – agendą (krikščioniškų pamaldų ir apeigų liturginės tvarkos sąvadą).
– Ruošiu dar vieną konfesinę knygą – mūsų bažnyčios išpažinimo raštus, tai yra mūsų santarvės knyga (Liber Concordia), ji unikali ir labai svarbi. Aš dirbu prie šios knygos ir agendos ruošimo, kiti vertėjai verčia knygą apie Martyno Liuterio gyvenimą ir biografiją, ją išleisime kitais metais, – kalbėjo Tauragės liuteronų parapijos vadovas. – Planuojame išversti teologinę knygą žmonėms „Malonė po malonės“.
Knygų vertimas M.Dikšaičiui yra labai įdomi veikla, kurią apsunkina tai, kad teologinė ir filosofinė kalba lietuviškai tik pradeda vystytis. Pasak jo, latvių vertėjai susiduria su ta pačia problema, nes nėra nusistovėjęs žodynas. Taip yra todėl, kad filosofiniai ir teologiniai dalykai buvo leidžiami tik vokiečių kalba.
– Frazeologija, teologinės ir filosofinės frazės man įdomios ir patinka, tai kaip smegenų protmūšis, nes reikia surasti, kaip tinkamai įvardinti tam tikrus dalykus. Teologija yra tikslus mokslas, išsireiškimai turi būti tikslūs, kad išvengtume nukrypimų, – atviravo kunigas, kalbantis angliškai, rusiškai ir lietuviškai. – Aš redagavau Jonathan Fisk knygą „Krikščioniškos“ taisyklės, kurias kiekvienas krikščionis privalo nuolat laužyti“. Ją išvertė kunigas Arvydas Malinauskas iš Kėdainių, jis yra 5 vaikų tėvas. Išverstoji knyga yra išskirtinė ir įdomi, nes kalbama apie problemas, kai tikėjimas ir bažnyčia, atrodo, užima vis mažesnę vietą žmonių gyvenime.
Pasak kunigo, išverstoje knygoje gvildenamos iki šios dienos aktualios problemos: nuo 19 a. bažnyčia stengiasi įminti mįslę, kodėl krikščioniškas tikėjimas po truputį praranda savo svarbą ir kaip to išvengti.
– Išspausdinome 2 tūkst. egzempliorių, bažnyčiose ji kainuos 8 Eur, o kiek knygynuose – nežinau. Knygoje yra 280 puslapių, 7 skyriai. Jos vertimas, redagavimas ir išspausdinimas užtruko apie metus. Ta knyga nėra skirta konkrečiai grupei žmonių, ji tinka visiems, ir jaunimui, ir netikintiems. Parašyta smagiu, skaniu stiliumi, įdomus maketavimas su paveikslėliais, – pasakojo M.Dikšaitis. – Žmonės dažnai klaidingai galvoja, kad bažnyčia aprobuoja taisykles ir liepia jų laikytis. Iš tikrųjų, bažnyčia yra bendruomenė ir tikinčiųjų gyvenimas. Pacituosiu iš knygos: niekada nesilaikyk taisyklės, priklausomos nuo tavo kepenų, širdies, kasos, ar bet kurio kito organo funkcijų. Čia turima mintyje, kai žmogus sako: klausykis širdies, savęs, daryk taip ir eik ten, kur veda tavo širdis. Matome, kad daug savo širdimi sekančių nueina ten, iš kur neina sugrįžti.