fbpx

Karantinas tęsiamas, nuo rytojaus atšaukiamos kaukės lauke

Dalintis:

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki kovo 31-osios. Atšauktas ir privalomas kaukių dėvėjimas lauke.

Vyriausybė, vadovaudamasi Ekspertų tarybos, patariančios pandemijos valdymo klausimais, nuomone, dar mėnesiui Lietuvoje pratęsia karantino režimą. Atsižvelgdami į vėl augančius sergamumo koronavirusu atvejus, ministrai iki kovo 15-osios palieka ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimus.

– Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją, išlieka poreikis ir toliau riboti infekcijos plitimą ir todėl siūloma pratęsti karantino režimą, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pabrėždamas, kad karantinas teigiamai veikė sergamumo rodiklius, bet įvedus sušvelninimą koronaviruso atvejų ir ligoninėse gydomų pacientų padaugėjo.

Apsauginės veido kaukės nuo šiol lauke taip pat nebus privalomos. Jas dėvėti reikia

tik tuomet, kai neįmanoma užtikrinti 2 metrų atstumo nuo kitų šeimos ūkių narių.

Reikalavimas dėvėti kaukes uždarose vietose nesikeičia. Eidami į parduotuves jas dėvėti privalome. Ekspertų taryba taip pat siūlė uždrausti dėvėti medžiagines kaukes ir pereiti tik prie respiratorių ar medicininių kaukių, tačiau Vyriausybėje ši rekomendacija šiandien nesvarstyta.

Nuo kovo 7-osios bus sprendžiama ar į mokyklas sugrąžinti pradinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus. Tądien baigsis eksperimentinis ugdymas vienoje sostinės mokyklų, kurioje mokiniai nuo šios savaitės ugdomi mišriuoju būdu. Jei eksperimentas pasiteisins, mokiniai ir kitose savivaldybėse galės grįžti į mokyklas.

– Mums reikia kantrybės vienam mėnesiui, per kurį turime stengtis paskiepyti kuo daugiau vyresnių žmonių, – reziumavo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Dalintis:

Palikite komentarą