Penkios gero kepsnio paslaptys

Dalintis:

Šylantys orai tik ir skatina išsiruošti į gamtą, ar bent užkurti savo kepsninę kieme. Dažnai griebiamasi įprastų šašlykų kepimo, kur šeimininkės visą savo išmonę gali demonstruoti ruošdamos įvairius marinatus. O štai kepsnį paruošti gali būti ne taip paprasta, tačiau pasistengus rezultatas nustebintų kiekvieną. Dalinamės patarimais, kad darbas būtų paprastesnis, o savaitgalis skanesnis.

Artėjant savaitgaliui ir saulei vis šilčiau plieskiant, taip ir norisi ištrūkti nors trumpam į gamtą. Nuskubėjus į parduotuvę dažnu pasirinkimu tampa jau paruošti šašlykai. Vis dėlto tikri entuziastai tam ruošiasi iš anksto ir, įsigiję mėsos, marinatą gaminasi patys pagal savo skonį ir išmonę. Tik kepsniai neretai laikomi sudėtingesniu patiekalu ir juos kepti specialiose lauko kepsninėse, ant grotelių nusprendžia ne visi.

Kasdien savo mėsos parduotuvėje „Mėsos taškas“ dirbantis Robertas Liorančas nuolat stebi savo produkcijos kokybę, taip pat neretai stoja prie lauko kepsninės. Jis sutiko su „Tauragės kurjerio“ skaitytojais pasidalinti svarbiausiais patarimais, kurie tikrai pravers ruošiant kepsnius.

Robertas Liorančas. Greta Miro nuotrauka

  1. Geras kepsnys prasideda nuo geros mėsos. Nusipirkus pigiausią mėsos gabalą, gerai nebus, kad ir kaip besistengtum. Mūsuose populiariausia yra kiaulienos mėsa, tad kepsniui rekomenduotina rinktis sprandinę. Rinkitės švelniai rožinės spalvos mėsą, su šiek tiek marmuringumo. Jautienos kepsniui dažniau renkamasi nugarinė, antrekotas.
  2. Kepsnio skonis priklauso ir nuo to, virš ko jį kepi. R.Liorančas rekomenduoja nenaudoti degiojo skysčio, jei ketinate kepti virš anglių, mat net ir išdegęs skystis keičia mėsos skonį. Geriau pasistengti ir ugnį įžiebti vėduojant anglis arba rinktis malkas (tik ne spygliuočio). Kad kepsnį būtų galima kepti, anglys turi būti gerai sudegusios, be ugnies, balsvos spalvos.
  3. Kepimui tinkama mėsa yra kambario temperatūros. Tad jei nutarėte gaminti kepsnį, o mėsa dar šaldytuve, tučtuojau traukite ją laukan. Rekomenduojama bent valandą prieš kepant mėsą palaikyti ištraukus iš šaldytuvo. Su vakuumuota mėsa kiek paprasčiau – su visa pakuote būsimą kepsnį dėkite į dubenį su šiltu vandeniu, mėsai nieko neatsitiks.
  4. Kaip žinoti, kad kepsnys jau tinkamai iškepęs? Daugelis daro „iš akies“, kai kas bando prapjauti ir pažiūrėti. Tačiau Robertas Liorančas siūlo pasinaudoti XXI a. privalumais ir įsigyti maisto termometrą. Gerai paruošto kiaulienos kepsnio vidinė temperatūra turi siekti 72 laipsnius. Būtent tada mėsa bus sultinga ir minkšta. Jautienos kepsnio temperatūra priklauso skonio – norite gerai iškepusio ar vidutiniškai. 50-52 laipsnių vidinė mėsos temperatūra rodo, jog kepsnys pusžalis, 54-56 laipsniai – vidutiniškai keptos mėsos rodiklis, o gerai iškepęs jautienos kepsnys bus 56-60 laipsnių temperatūros. Pasiekusi aukštesnę nei 60 laipsnių temperatūrą jautienos mėsa ims kietėti.
  5. Robertas teigia, kad daugelis esame įpratę vos nuėmę nuo viryklės ar kepsninės maistą dėti į lėkštę ir valgyti. Su kepsninėje ruoštais kepsniais taip nedera elgtis. Jei kepate lauke, pasiruoškite iš anksto indą, į kurį įdėsite ką tik iškeptus kepsnius ir juos šiltai palaikykite. Užteks ir 5 minučių, per kurias po visą gaminį šiluma pasiskirstys tolygiai ir ragausite tikrą gardumyną.

Pokalbio metu Robertas Liorančas nusistebėjo, kad vis dar nepelnytai nuvertinama ir mažai vartojama ėriena. Tačiau pamažu populiarumą įgauna antiena – taip pat labai tinkama kepsninėje ruošti mėsa, turinti intensyvesnį skonį, nei vištiena. Kaip tvirtina Robertas, marinatas – puiki galimybė fantazijai pasireikšti ir suteikti mėsai sezoniškumo skonius.

– Ruošiant mėsą verta pažiūrėti, ką turime darže ar ant palangės. Taip gegužės mėnesio kepsnys skirsis nuo kepto rugpjūtį, kuomet ant mėsos galima spausti obuolių sultis, panaudoti serbentus ar vyšnias, – išradingų patarimų negailėjo Robertas Liorančas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą