Šunų daugintojų skundai nepadeda: teismai konfiskuoja šunis

Dalintis:

Nuo rugsėjo 5-osios Tauragės rajone rastos dvi šunų daugyklos – Meldiklaukių kaime ir Gaurės gatvėje. Šiose vietose šunis laikę žmonės jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo sprendimų, tačiau šiuos apskundė. Visgi daugintojų pozicijos nepalaikė ir Klaipėdos apygardos teismas.

Rugsėjo 5-ąją Meldiklaukių kaime esančios sodybos, kurioje šeimininkavo D.Š., ūkiniame pastate Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai rado 10 šunų. Nustatyta, kad visi jie laikyti apgailėtinomis sąlygomis: per maži aptvarai, indeliuose nebuvo nei maisto, nei vandens, taip pat nerasta ir gultų. Viename iš aptvarų rastos ir nudvėsusios žiurkės. Pabaigus tyrimą, dvi administracinio nusižengimo bylos pasiekė Tauragės apylinkės teismą – atsakomybėn traukiama sodybos šeimininkė D.Š. ir šunų savininku pristatytas J.G.

Tauragės apylinkės teismas nutartimis abu juos patraukė atsakomybėn.

D.Š. dėl žiauraus elgesio su šunimis tąkart skirta 800 eurų bauda. Moteris pasinaudojo apskundimo teise. Bylą dar kartą peržiūrėjęs Klaipėdos apygardos teismas ją grąžino Tauragės apylinkės teismui. Pakartotinai išnagrinėjus aplinkybes, pripažinta, kad D.Š. ne tik žiauriai elgėsi su gyvūnais, bet ir neteisėtai vertėsi ūkine komercine veikla. Antrąkart Tauragės apylinkės teisme jai skirta griežtesnė bausmė – 1025 eurų bauda.

Šunų savininku laikytam J.G. Tauragės apylinkės teismo nutartis taip pat neįtiko. Vyrui buvo skirta 1000 eurų bauda už netinkamą šunų priežiūrą ir laikymo sąlygas bei už neteisėtą vertimąsi komercine veikla. Taip pat teismas nutarė konfiskuoti visus 10 paimtų šunų. Šią nutartį J.G. paskutinę minutę apskundė, tačiau Klaipėdos apygardos teismas Tauragės teismo nutartį paliko galioti.

Nepalankaus teismo verdikto sulaukė Gaurės gatvėje šunis laikiusi O.L. Teismas šią tauragiškę pripažino kalta dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir jai skyrė 500 eurų baudą. Nuspręsta konfiskuoti 8 paimtus šunis ir 3 katinus. Veisėja nesutiko su sprendimu, suskubo jį skųsti aukštesnės instancijos teismui. Bet ir šioje byloje Klaipėdos apygardos teismas palaikė Tauragės apylinkės teismo paskelbtą nutartį – apie tai paskelbta dar šią savaitę.

Dėl Dainavos gatvės daugiabučiame name rastų šunų vis dar vyksta tyrimas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą