Ant teisėjų stalo – šunų daugintojų bylos

Dalintis:

Pernai rugsėjį per Lietuvą nuskambėjęs šunų daugintojų skandalas, atsiritęs ir iki Tauragės rajono, keliasi į teismą – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba baigė tyrimą. Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo Meldiklaukių kaimo sodybos savininkei D.Š. iškeltą administracinio nusižengimo bylą, o jos sūnaus J.G. bylos nagrinėjimas atidėtas. Šunų likimas vis dar neaiškus.

Po skandalo Kretingos rajone, kur uždarose patalpose rasti narvuose laikyti į veislinius panašūs šunys, 2020 metų rugsėjo 5-ąją prie sodybos Tauragės rajono Meldiklaukių kaime susirinko gausus būrys gyvūnų gynėjų. Žmonės gerą pusdienį budėjo prie aklinai aptvertos sodybos, kurioje, buvo įtariama, nelegaliai veisti įvairių veislių šunys. Pro nešvarius langus buvo matyti baisi nešvara, tačiau vėliau atvykęs Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas, Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) Tauragės departamento specialistė bei veterinarijos gydytoja Ligita Baracevičiūtė su pareigūnų pagalba patekę vidun išvydo kur kas kraupesnį vaizdą. Patalpoje rasta ir nudvėsusių žiurkių.

VMVT specialistai ilgai rinko tyrimui svarbius duomenis, o šunys buvo išvežti į prieglaudą laikinai globai.

– Surinkome daug įrodymų dėl nelegalaus šunų veisimo, žiauraus elgesio ir kadangi skirtina bauda didesnė nei 1500 eurų, bylą perdavėme teismui. Buvome J.G. išsikvietę į tarnybą, tačiau dėl jo elgesio mūsų departamente teko kreiptis į policijos pareigūnus, – „Tauragės kurjeriui“ atskleidė VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

A.Stumbrienės teigimu, kol kas baigtas tyrimas tik dėl Meldiklaukių kaimo atvejo. Dėl atvejo Gaurės gatvėje, Tauragėje, tyrimas tebevyksta. O Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai iš tiesų gavo VMVT specialisčių pateiktą pareiškimą dėl J.G. elgesio

– 2021 m. sausio 5 d. iš VMVT Tauragės departamento gautas pranešimas dėl 40-mečio vyro netinkamo elgesio. Šis asmuo vykusiame administracinio nusižengimo nagrinėjimo posėdyje įžeidinėjo ten dirbančius darbuotojus. Dėl šio atvejo pareigūnai pradėjo administracinio nusižengimo teiseną, – informavo Tauragės AVPK atstovė Lina Banienė.

Šią savaitę Tauragės apylinkės teismą pasiekė dvi administracinio nusižengimo bylos. Vienoje jų atsakomybėn traukiama Meldiklaukių kaimo sodyboje gyvenanti D.Š., o jos sūnui J.G. iškelta atskira administracinio nusižengimo byla.

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo atstovas Mindaugas Radvila, J.G. kreipėsi teisinės pagalbos ir šio vyro atstovas teismui pateikė prašymą atidėti bylos nagrinėjimą dėl galimybės susipažinti su bylos medžiaga. Teismas prašymą tenkino, J.G. administracinio nusižengimo byla bus nagrinėjama vasario 8 dieną.

Buvo gautas ir D.Š. prašymas atidėti bylos nagrinėjimą, tačiau, M.Radvilos teigimu, likus pusvalandžiui iki numatyto posėdžio laiko, į teismą atskubėjo administracinėn atsakomybėn traukiama moteris ir persigalvojusi paprašė bylą nagrinėti. Teismui sutikus, byla išnagrinėta ir paskelbtas nutarimas.

Moteris administracinėn atsakomybėn buvo traukiama dėl 4 Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) straipsnių: neteisėto vertimosi komercine veikla, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimo, žiauraus elgesio su gyvūnu, gyvūno kankinimo, kai dėl to gyvūnui gresia žūtis arba suluošinimas. Teismas skelbia, kad Meldiklaukių kaimo sodyboje apsilankę ir tyrimą atlikę VMVT specialistai ne tik užuodė šunų laikymo patalpose amoniako kvapą, bet ir rado padvėsusių žiurkių, išpiltų ir šunims lengvai pasiekiamų žiurknuodžių. Specialistai nurodo, kad patalpose šunims įrengti aptvarai neatitiko net minimalių būtino ploto reikalavimų, nebuvo ventiliacijos, neužtikrintas tinkamas apšvietimas, šunys kentėjo dėl nuolatinio akių ir kvėpavimo takų dirginimo. Konstatuojama, kad šunims teko gyventi tiesiog ant savo šlapimo ir išmatų – aptvaruose nebuvo jokių sausų guolių. Vardijami ir paimtų šunų pastebėti sveikatos negalavimai: pažeidimai akyse ir ausyse, nusikasymo žaizdos. Tai, teismo teigimu, rodo, kad D.Š. nesiėmė būtinų priemonių gyvūnų sveikatai užtikrinti, nepasirūpino, kad jiems būtų suteikta veterinarinė pagalba.

D.Š. savo kaltės nepripažino ir teismui tvirtino, kad šunys ne jos, o sūnaus J.G. Moteris tik prižiūrėdavusi augintinius, kai šis būdavo išvykęs dirbti į Norvegiją.

Tauragės apylinkės teismas nutarė, kad kaltinimas nelegalia komercine veikla turi būti atmestas, nes šunys moteriai nepriklausė. Tačiau pagal kitus ANK straipsnius ji pripažinta įvykdžiusi nusižengimus ir jai teismas skyrė 800 eurų baudą.

Nutarimas dar gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą