Teisiama šunų daugintoja įkliuvo parduodanti šuniuką

Dalintis:

Gyvūnų globėjai iš organizacijos „Būk mano draugas“ pirmadienį pastebėjo dėl žiauraus elgesio su gyvūnais teisiamos tauragiškės Jurgos S. skelbimą apie parduodamą šuniuką. Nelegaliai gyvūną pardavinėjusi daugintoja įkliuvo slapto pirkimo metu.

Žinia apie tauragiškę Jurgą S. pasklido 2021 metų vasarį, kai jos bute Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai kartu su policijos pareigūnais rado 27 įvairių veislių šunis, apie kurių laikymą kaimynai iki tol net nenutuokė. Aiškinantis aplinkybes ir atliekant tyrimą paaiškėjo, kodėl niekas nieko nežinojo – net 10-čiai šunų buvo išpjautos balso stygos ir jie negalėjo loti. Dėl to Jurga S. buvo teisiama ir Tauragės apylinkės teismo pripažinta kalta, tačiau šiuo metu daugintojai nepalankus nuosprendis apskųstas.

Pirmadienį gyvūnų globėjai internete aptiko skelbimą apie už 950 eurų parduodamą toy pudelių veislės šuniuką. Greitai jie atpažino, kad šuniuką pardavinėja ta pati tauragiškė, todėl pasitelkus policijos pareigūnus ir VMVT specialistus Klaipėdoje buvo surengta pasala. Susisiekus su šuniuko pardavėja buvo suderinta susitikimo vieta ir laikas. Nors Jurga S. bandė mėtyti pėdas ir su tariamais pirkėjais susitiko kitoje vietoje, nuslėpti neteisėtos prekybos ir veisimo jai nepavyko.

Šįkart moteris šuniuką parduoti bandė įrašydama į pirkimo-pardavimo sutartį savo mamos duomenis. Šuniukas buvo ženklintas, tačiau mikroschema neįregistruota specialiame registre.

Nustatyta, kad šuniuko pardavėja neturi registruoto veislyno. Taip pat Lietuvoje draudžiama pardavinėti šuniukus, neregistruotus Gyvūnų augintinių registre. Dėl šių priežasčių pardavinėjamas šuniukas perduotas laikinai globai į „Būk mano draugas“ organizaciją, pradėtas tyrimas dėl administracinio nusižengimo.

Plačiau apie nelegalų šuniuko pardavimą ir daugintojų kontrolę skaitykite penktadienio „Tauragės kurjeryje“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

5 komentarai

  1. O tai pakartotinis nusikaltimas, nors daugintojai draudžiama tęsti “veiklą”, vis tiek baudžiamas tik pinigine bauda? Neturėtų grėsti kalėjimas?

  2. O kas jai padeda “veikla” užsiimti? Išpjaudavo balso stygas “kažkas”, dabar ženklino šuniuką, bet neįregistravo. Panašu turi veterinarą, kuris jai padeda arba kartu tą veiklą vykdo. Tai pirmiausia reikia stabdyti tokį, nes tik su jo pagalba, kuris turėtų gelbėti gyvūnų gyvybes, bet žiauriai elgiasi su jais ir nepaiso įstatymų, ji veikia.

  3. Reikėtų pirmiausia visuomenę šviesti, kad NEPIRKTŲ IŠ DAUGINTOJŲ.

  4. Hmmmmm... on

    Ot įdomu, ji ar masiulynas galutinę bausmę gaus didesnę?

Palikite komentarą