Valosi ir Jurbarkas: nuardytas sovietinio kario paminklas

Dalintis:

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, daugelis Lietuvos savivaldybių suskubo atgaivinti diskusijas dėl sovietinių paminklų atsikratymo. Tauragės rajonas buvo vienas pirmųjų ėmęsis darbų, o kaimyninis Jurbarkas sujudo tik šiandien.

Rugsėjo 29-ąją posėdžiavusi Jurbarko rajono taryba pagaliau apsisprendė atsikratyti okupantų palikimo ir nukelti juos šlovinančius paminklus. Skelbiama, kad tokių paminklų yra pačiame Jurbarke, taip pat Seredžiuje, Viešvilėje ir Raudonėje. Jurbarko rajone, Jurbarkų seniūnijoje taip pat yra du paminklai ir vienas Smalininkuose, kurie niekaip nesaugomi.

Kaip praneša Jurbarko rajono laikraštis „Šviesa“, gavus pritarimą iš Nekilnojamojo kultūros paveldo tarybos ir Kultūros paveldo departamento, ketvirtadienį „Jurbarko komunalininkas“ ėmė ardyti paminklą, skirtą sovietiniam kariui.

Luko Pilecko / „Šviesa“ nuotrauka

Primename, kad Tauragės rajone pirmasis ant šono nuverstas netoli Lauksargių buvęs paminklas – trys metaliniai stulpai su žvaigždėmis viršūnėje. Darbai atlikti balandžio mėnesį. Po nepilno mėnesio imtasi Pajūryje esančio paminklo, galiausiai nuardyti ir Tauragėje bei Skaudvilėje esantys, okupantus menantys paminklai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą