Menų festivalyje KVADRATU – menininko Vladimiro Mackevičiaus „Įspėjimas“

Dalintis:

Tarpdisciplininio meno kūrėjas Vladimiras Mackevičius anti-militaristinę kūrybą pradėjo dar 2010-tais metais. Taika – tai viena iš nesibaigiančių temų Mackevičiaus kūriniuose.

Projektas „WARning“ (liet. įspėjimas, angl. war – karas) – tai ne tik taikos temos tąsa, bet ir įspėjimas apie tai, kad prarandamas balansas tarp juodo ir balto. Tarp sąmoningumo ir beprotystės.

Po projekto „WARning“ pristatymo Vilniuje menininkas sulaukė daug atgalinio ryšio bei kvietimų pratęsti projekto eksponavimą kitose vietose. Šiai dienai projekto eksponavimui yra numatytos kelios skirtingos vietos Lietuvoje.

Koridorius, 2022, priekinis automobilio Renault Laguna stiklas 86X138cm, peršautas 24 kartus AK ginklu, 7x62x39 kalibro kulkomis

Birželio 3 dieną, Tauragės meno festivalio „Kvadratu“ atidarymo metu, V.Mackevičiaus projekto „WARning“ ekspozicija atvers duris žiūrovams Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Ekspoziciją Tauragės pilies menėse bus galima pamatyti iki liepos 31 d.

Projektas „WARning“ – tai gyva, vis pasipildanti naujais kūriniais ekspozicija. Tai aktyviai bendraujantis su žiūrovu projektas, šnekantis nepatogiu, kartais brutaliu kampu. Labai aktuali nūdienos akivaizdoje ekspozicija kviečia nepamiršti taikos ir laisvės kainos, skatina prisidėti prie nukentėjusių palaikymo. „WARning“ – apie tai, kad reikia neprarasti savyje žmogiškumo, ištiesti ranką tiems, kam jos labiausiai reikia, būti neabejingiems kitų skausmui.

Šviesa, 2021, šviesos jungikliai, ąžuolas, 32x24x4cm. Autorius Vladimiras Mackevičius

Projektą Menų festivalis „KVADRATU“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą