fbpx

Ar pritariate griežtam karantinui?

Dalintis:

Trečiadienį įsigaliojus griežtesniam karantinui, Tauragės miesto gatvės akivaizdžiai ištuštėjo. Gerokai mažiau nei įprastai pirkėjų sulaukia ir didieji prekybos centrai. Prie vieno jų sutiktų gyventojų paklausėme, ar spėjo apsipirkti pirmadienį ir antradienį, ką mano apie sugriežtintą karantiną ir ar pritartų dar griežtesniems suvaržymams.

Loreta:

Loreta. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Nespėjom nusipirkti visko, ko reikėtų. Esu dirbanti, darbo metu po parduotuves nevaikštau, o vėliau jau nėra kada. Galėjo visų smulkiųjų verslų ir neuždaryti. Bent savaitgalį galėtų kažkas dirbti, kad galėtų žmonės po darbų apsipirkti. Karantiną reikėjo skelbti anksčiau. Žmonės nesilaiko taisyklių, nesilaiko atstumų. Šitokie susirgimai, laukti nereikėjo. Tie, kurie nesusidūrė su virusu, nejaučia baimės. Deja, visiems nepaaiškinsi ir nepasakysi. Karantinas tikrai pavėluotas.

 

Neda:

Neda. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Šventėms ruošiamės iš anksčiau, todėl šis karantinas nebuvo skausmingas. Tikrai nereikėjo paskutinę dieną vykti į parduotuves ir ieškoti prekių. Mačiau eiles žmonių ir man tas nepatinka. Smulkiesiems verslininkams bus sunku. Kris ir šalies ekonomika, bet karantino labai reikėjo ir gal griežtesnio. Žmonės nesisaugo, todėl suvaržymai bus į naudą. Turiu pažįstamų, kurie sirgo, ir pati tikrai saugausi. Karantinas paskelbtas visame pasaulyje, vadinasi, tai tikrai rimta.

Danutė:

Danutė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Niekur nėjau. Padarė didelę nesąmonę, Nusprendė įvesti karantiną ir dar davė dvi dienas. Reikėjo kaip Nyderlanduose – viską uždaryti iš karto. Po šitų dviejų apsipirkimo dienų bus dar daugiau sergančiųjų. Visur buvo minios žmonių. Aš į parduotuvę atėjau tik įsigaliojus draudimams. Pirkau pieno, katinui kraiko. Saugausi. Būtina saugotis, pažiūrėkite, kas dedasi. Lietuviai kaip palaida bala. Pasaulyje pirmaujam savo skaičiais. Karantiną reikėjo skelbti anksčiau ir dar griežtesnį.

Žydrūnas:

Žydrūnas. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Visame pasaulyje tokie suvaržymai. Ne veltui jie skelbiami. Nieko nepadarysi, turi susiimti ir smulkusis verslas. Niekur nėjau nei pirmadienį, nei antradienį. Man tai buvo ne apsipirkimo, o eilinė diena. Metus į priekį neprisipirksi. Maisto parduotuvės veiks. Moterims gal blogiau, kad neveiks kirpyklos, man tai, jei kirptis reikės, artimieji pagelbės. Jei mano valia būtų, karantinas būtų buvęs įvestas dar anksčiau. Mieste pilna žmonių, artėja šventės ir žmonės nepaiso nurodymų. Kol liga nepalietė, baimės jausmas žmonėms svetimas.

Kalbino ir fotografavo Violeta Karaliūnaitė

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą