fbpx

Bylinėjimosi maratono finišo tiesiojoje

Dalintis:

Niekad nebūčiau pagalvojęs, kad mano 37 metų pedagoginę veiklą vainikuos bylinėjimasis teismuose. Visa ši istorija prasidėjo daugiau kaip prieš porą metų.

2018 metų gruodžio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės tarybos tuometinė valdančioji dauguma, nelaukdama, kol pasibaigs teisminiai procesai dėl tariamo moksleivio sumušimo, mane atleido iš Batakių pagrindinės mokyklos vadovo pareigų. Kadangi šis atleidimas teisiniu požiūriu buvo niekinis, teismas jį pripažino neteisėtu ir mane grąžino į darbą bei už priverstines pravaikštas priteisė nemenką pinigų sumą, kurią vis dar bandoma ginčyti. Taryba priimdama šį sprendimą  padarė didelę klaidą, nes neturėjo teisės pati tirti ir vertinti mano veiklos. Tai privalėjo atlikti Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus sudaryta speciali komisija. Prieš rengiant sprendimą dėl mano atleidimo, skyriaus vedėjui Egidijui Šteimantui reikėjo tik atsiversti ir paskaityti Vietos savivaldos įstatymą. Jame aiškiai apibrėžta tarybos kompetencija. Dabar vedėjui už jo „kompetenciją“ galiu tik padėkoti. Įdomu, kaip po visų Tauragės rajono savivaldybės administracijos šio teismo apskundimų ir pralaimėjimų vedėjui dėkos meras, savivaldybės administracijos direktorius ir beveik ta pati likusi dabartinė valdančioji trijų partijų atstovų taryboje dauguma?

Aišku, kad ana valdančioji dauguma ir tuometinis meras Sigitas Mičiulis, įkvėpti pergalių dorojantis su kai kurių biudžetinių įstaigų vadovais, apie mano galimą teisybės ieškojimą balsuodami net negalvojo. Jie tikėjo savo galybe ir pasitikėjo Švietimo ir sporto skyriaus parengtu teisiškai šleivu, kreivu sprendimo projektu.

Toliau dar įdomiau. Šios kadencijos tarybos nario suole sėdi buvęs meras S.Mičiulis, o jo vietoje – jauniausias Lietuvos meras Dovydas Kaminskas, kuris savo „auksinėmis mintimis“ dažnai nenusileidžia pirmtakui. D.Kaminskas žurnalistus ir skaitytojus bando juokinti kritikuodamas  teismą. Esą šis neteisingai aprašė rezoliucinę sprendimo dalį. Garsiai vertina ir antstolės darbą, kuri esą irgi netinkamai vykdo teismo priimtą sprendimą. Laikraščio puslapiuose mirga jo pasisakymai, kaip stengsis susigrąžinti man priteistą pinigų sumą, kaip sąskaitos negalės būti užblokuotos… Tačiau sąskaitas antstolė buvo užblokavusi, teismas skundus atmetė, o balsavusieji tarybos nariai bei Švietimo ir sporto skyrius tyli ir laukia, kuo čia viskas baigsis. Atrodo, pabaigos laukti ilgai nereikės…

Visų įdomiausia, kad ši istorija prasidėjo dalyvaujant tikram teisės profesionalui. Tai jis 2012 metais baigė teisės bakalauro studijas Mykolo Riomerio universitete. Tai jis vėliau įgijo tarptautinės teisės magistro diplomą Kopenhagoje. Tai jis buvo S.Mičiulio patarėjas, o dabar meras. Taip, tai tas pats jaunasis meras D.Kaminskas. Kas ten žino, kaip uoliai šis buvęs teisės studentas Vilniuje ir Kopenhagoje lankė paskaitas, bet akivaizdu, kad profesinių žinių jam trūksta, nes nei S.Mičiuliui dėl mano atleidimo nieko gero nepatarė, nei dabar susigaudo dėl teismo priimto sprendimo vykdymo. O juk ši byla dėl mano atleidimo buvo labai gera proga pagilinti savo profesines žinias. Kodėl tuo nepasinaudojo, vėl klausimas. Vietoje to, kad būtų pats dalyvavęs šioje byloje, pasamdė devynis kailius lupančią advokatų kontorą. Taigi man ir tikriausiai kitiems rinkėjams būtų įdomu sužinoti, kokią pinigų sumą savivaldybės administracija praėjusią ir šią kadenciją sumokėjo tai kontorai. Sklando kalbos, kad ši suma labai apvali. Sako, kad sudėjus sostinės advokatams sumokėtus honorarus ir man priteistą sumą pakaktų prie Skaudvilės gimnazijos prijungtai ir savarankiškumo netekusiai Batakių pagrindinei mokyklai kelis mėnesius išlaikyti.

Beje, minėjau, kad mokykloje dirbau 37 metus. Nesigirsiu, nekuklu, kiek pelniau įvairių teigiamų įvertinimų. Tačiau prisipažinsiu, kad per šį laikotarpį turėjau vieną vienintelę nuobaudą. Beje, ir ta pati nebuvo susijusi su mano tiesioginių pareigų atlikimu, o tuo metu jaunasis meras 2019 ir 2020 metais Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais buvo pripažintas pažeidęs įstatymus. Klausimas paprastas: nejau jaunasis teisininkas-meras nemoka skaityti įstatymų? Manau, kad jam ir visiems tarybos nariams, kurie balsavo už sprendimą, biudžetui atnešusį didžiulius nuostolius, bus gera teisinė pamoka, ir kaip eilinis rinkėjas reikalauju, kad jie visus patirtus nuostolius padengtų ne iš mūsų visų pinigų, bet iš savo kišenių. Žinoma, tai neatpirks jų kaltės sunaikinant Batakių pagrindinės mokyklos savarankiškumą. Ši mokykla buvo ir liks mano atmintyje kaip savotiška šventovė, kurios kolektyvas mane įkvėpė bei stebino ir tebestebina išskirtine vienybe, darbštumu ir pašėlusiu kūrybiškumu.

Ačiū Dievui, aš irgi jaučiuosi dar turintis pakankamai jėgų padirbėti mokykloje, nes kitoje sferoje savęs neįsivaizduoju. Skaudu, kad ginant tiesą teko būti šmeižiamam to paties mero. Po viešų jo (mero) pasisakymų mano atžvilgiu ir bylinėjimosi proceso, nors teisme ir apsigyniau, tikriausiai bus sudėtingiau susirasti mėgstamą darbą, todėl negaliu atmesti minties, kad šis finišo tiesiąją pasiekęs bylinėjimosi maratonas bus paskutinis.

Rimvydas Varanavičius

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos nuomone

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą